Україна знову звернулася до FATF з проханням включити Росію до "чорного списку". Однак, FATF тричі поспіль відмовляється виконати цей запит.
Міністерство фінансів України разом із Державною службою фінансового моніторингу звертаються до Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) з проханням включити Росію до "чорного списку" під час пленарного засідання, яке пройде з 21 по 25 жовтня в Парижі.
Цього разу захід проходитиме під керівництвом нової президентки Елізи де Анда Мадразо, тому це звернення адресоване саме їй, інформує пресслужба Міністерства фінансів.
"Президентка Мадразо зобов'язана надіслати чіткий послання світовій спільноті, що під її керівництвом FATF рішуче протистоїть особам, які займаються фінансовими злочинами в державному секторі та прагнуть дестабілізувати міжнародну фінансову систему", - йдеться у заяві.
У Мінфіні нагадали, що на попередньому пленарному засіданні у червні FATF закликала держави-члени бути пильними щодо поточних та нових ризиків, які Росія становить для міжнародної фінансової безпеки.
Однак з моменту останнього пленарного засідання Росія ще більше зміцнила свої зв'язки з країнами, що вже знаходяться у чорному списку FATF, такими як Північна Корея та Іран, зауважують в українському міністерстві.
"Посилення зв'язків Росії з цими країнами ставить під загрозу міжнародний порядок, заснований на правилах, і свідчить про те, як Росія перетворилася на місток для держав із чорного списку, що прагнуть отримати доступ до світової економіки", - підкреслюють у Міністерстві фінансів.
За інформацією, на пленарному засіданні FATF у червні 2024 року було ухвалено рішення продовжити призупинення членства Росії, яке було встановлене у лютому 2023 року. Проте організація знову не вирішила включити країну до "чорного списку".
Зазначимо, що Україна вже кілька разів зверталася до організації з проханням включити Росію до "чорного списку". Проте FATF відмовляється виконати це прохання.
За даними агентства Bloomberg, Кремль непублічно тисне на уряди низки країн, включно з Індією, погрожуючи скасувати оборонні та енергетичні угоди, якщо вони не допоможуть заблокувати включення Росії до "чорного списку" FATF, що перетворить її на токсичну державу у фінансовому світі.