Зеленський заявив, що Україна отримала лише 10% від обсягу американської допомоги.
Сполучені Штати надали Україні лише 10% від загального обсягу допомоги, яку затвердив Конгрес у квітні 2024 року.
Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський під час розмови з журналістами з Північної Європи.
Що слід вчинити, коли, скажімо, Росія здійснює агресивні дії або досягає певних успіхів на сході? Вам потрібно виконувати свої обов'язки. Ви орієнтуєтеся на резерви. Ви покладаєтеся на спеціалізовані підрозділи. Ви сподіваєтеся на наявність відповідної техніки.
"Якщо вам вдалося отримати 10% від повного пакета, який вже отримав схвалення, ви, напевно, розумієте... Це зовсім не жарт. Але Конгрес все ж ухвалив це рішення", – підкреслив президент.
Він зазначив, що "справа не в грошах".
"Це завжди пов'язано з бюрократичними перепонами, логістичними викликами, різними ідеями та сумнівами, а також із тим, що одна зброя є благом, а інша — загрозою. Ми готові надати це, але не те. Це є порушенням встановлених меж. Якою буде відповідь путіна... Ось про що йдеться," — підкреслив Зеленський.
Як відомо, Україна очікувала ухвалення законопроєкту Конгресом США з жовтня 2023 року. Тоді Білий дім подав бюджетний запит до Конгресу, який передбачав фінансування додаткових видатків на допомогу Україні на майже 61,4 млрд дол. Однак це не було на голосуванні через позицію частини конгресменів від Республіканської партії та особисто спікера Палати представників Майка Джонсона.
У лютому 2024 року Сенат Сполучених Штатів затвердив спільний законопроєкт, що передбачає підтримку Україні, Ізраїлю та Тайваню. Проте спікер Палати представників Майк Джонсон вирішив не виносити його на голосування.
У квітні 2024 року Майк Джонсон представив Конгресу чотири індивідуальних законопроєкти, що стосуються підтримки України, Ізраїлю, Тайваню, а також питань національної безпеки Сполучених Штатів.
20 квітня Палата представників Конгресу США затвердила законопроєкт, який передбачає надання Україні фінансової допомоги в розмірі понад 60 мільярдів доларів.
У Конгресі також ухвалили рішення про конфіскацію заморожених російських активів у США на користь України та проголосували за посилення антиросійських санкцій.
23 квітня документ підтримав Сенат США та відправив на підпис президенту.
24 квітня Джо Байден затвердив законодавчі ініціативи, спрямовані на підтримку України, Ізраїлю та Тайваню.