Україна відкрита до діалогу щодо енергетичної безпеки, проте виключає можливість переговорів з Росією.
Київ не здійснює безпосередніх переговорів з Москвою.
Жодних домовленостей між Україною та РФ щодо припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі не існує. Переговори щодо угоди про енергетичну безпеку стануть можливими лише в тому випадку, якщо третя країна зможе реалізувати домовленості окремо з Україною та окремо з Росією.
В інтерв'ю голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Україна відкрита до участі Катару в якості "лідера" у цих переговорах.
"Ми провели тематичні конференції -- першу з енергетичної безпеки, співорганізатором якої виступив Катар. Але ця конференція проходила без участі Росії. Під час цього заходу ми зафіксували основні засади цього пункту Формули миру", -- сказав Єрмак.
Після завершення цієї тематичної конференції уряд України офіційно оголосив, що країна не заперечує проти можливості укладення угод з Катаром або будь-якою іншою державою, які можуть стосуватися енергетичної безпеки, шляхом окремих угод з Україною та окремих угод з Росією.
"Після цього ми сказали, що якщо Катар чи інша країна готові реалізувати ці угоди (досягнуті на конференції) через угоди з Україною окремо та з Росією окремо, будь ласка, зробіть це", -- резюмував Єрмак.
При цьому голова ОП наголосив, що на даний момент жодних угод не досягнуто, і Київ не здійснює безпосередніх переговорів з Москвою..
Нагадаємо, що в серпні делегація з Катару організувала окремі переговори з представниками Росії та України, намагаючись зібрати їх за одним столом. Ця подія залишалася поза увагою офіційних новин. У процесі обговорень учасники мали на меті досягти угоди про взаємне припинення атак на об'єкти енергетичної інфраструктури.
Наприкінці серпня в Досі, столиці Катару, планувалися секретні перемовини між Україною та Росією щодо часткового припинення вогню, проте їх зірвала військова операція на Курщині.
Пізніше у західних ЗМІ повідомили, що Україна та Росія таки ведуть переговори про взаємне припинення обстрілів енергетичних об'єктів.
Водночас радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк охарактеризував ці відомості як недостовірні, додавши, що Москва навряд чи добровільно відмовиться від своїх спроб позбавити українців електропостачання взимку.
Раніше "Телеграф" повідомляв, що українська енергетична система має шанси на стабільну роботу цієї зими, проте російські атаки можуть призвести до відновлення відключень електрики. За оцінками Міністерства енергетики, головною метою Кремля є досягнення повного блекауту в Україні.