Угорщина призупинить надання кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів Україні до проведення виборів у Сполучених Штатах, повідомив міністр.


Угорщина не підтримає рішення Європейського Союзу, яке відкриє можливість для надання Україні кредиту в обсязі 50 мільярдів євро з заморожених російських активів, до завершення президентських виборів у Сполучених Штатах.

Згідно з інформацією, наданою Euronews, цю заяву зробив міністр фінансів Міхай Варга, повідомляє видання "Європейська правда".

За його словами, кандидати у президенти США - Камала Гарріс і Дональд Трамп - відстоюють протилежні підходи до врегулювання війни Росії проти України: "у напрямку до миру і продовження війни".

Враховуючи цю ситуацію, Варга підкреслив, що Європейський Союз повинен формувати свої подальші дії в залежності від вибору американських виборців.

"На нашу думку, питання щодо продовження санкцій проти російських активів слід вирішити після виборів у США. Це позиція Угорщини... Нам потрібно зрозуміти, в якому руслі буде діяти нова адміністрація США щодо цієї теми," - зазначив він.

Читайте також: У Єврокомісії пояснили шлях до кредиту для України на $50 мільярдів. Ускладнити його може Угорщина

Як повідомлялося, раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого візиту до Києва оголосила про намір виділити Україні кредит від ЄС у розмірі 35 млрд євро в межах узгодженого G7 плану кредитування на $50 млрд з використанням заморожених активів РФ.

Європейський Союз запланував новий кредитний пакет до 35 мільярдів євро, який буде реалізований через програму макрофінансової допомоги (Macro-Financial Assistance - MFA) у період 2024-2025 років. Погашення цього кредиту буде здійснено за рахунок доходів від заморожених російських активів на території ЄС. В результаті, очікується, що всі фінансові ресурси, отримані в рамках програми MFA, будуть безповоротними для України.

Наразі Німеччина, Франція та Італія не підтримують пропозицію Єврокомісії про надання кредиту в 35 мільярдів євро з боку ЄС, як повідомляє Bloomberg, посилаючись на свої джерела. Ці країни сподіваються, що інші члени "Великої сімки" внесуть більший фінансовий вклад. Згідно з інформацією агентства, США готові надати 20 мільярдів доларів із загальної суми в 50 мільярдів, але вимагають від ЄС переглянути терміни санкцій, що стосуються заморожених російських активів. Для ухвалення цього рішення необхідна одностайність усіх держав-членів ЄС, проте Угорщина вже висловила пропозицію відкласти будь-які рішення щодо російських активів до завершення виборів президента США.

Нагадуємо, що керівники держав "Великої сімки" ухвалили рішення про створення механізму надання Україні фінансової підтримки у розмірі 50 мільярдів доларів, використовуючи заморожені активи Росії. Передбачається, що ці кошти будуть виділені до завершення 2024 року, а повернення кредиту планується здійснити за рахунок прибутків від вказаних заморожених активів.

Відповідно до цього проекту, Європейський Союз та Сполучені Штати Америки забезпечать приблизно по 20 мільярдів доларів кожен, в той час як залишок у 10 мільярдів буде розподілений між Великою Британією, Японією та Канадою.

Водночас США вимагають гарантій, щоб російські активи, більшість з яких зберігаються в Європі, залишалися при цьому замороженими.

У цьому контексті Путін охарактеризував даний план як "викрадення" і попередив, що це "не пройде без наслідків".

Related posts