У Швеції молодим людям радять обмежувати свій "екранний час" до трьох годин щодня.


Для дітей віком від двох до п'яти років радять обмежити час використання гаджетів до однієї години на день.

Дитям до двох років не слід взаємодіяти з екранами, в той час як підліткам рекомендовано обмежити своє екранне час до трьох годин на добу. Ці рекомендації були розроблені шведським міністерством охорони здоров'я та соціальних справ для батьків, опікунів і педагогів. Цю інформацію оприлюднила газета The Guardian.

Розроблено рекомендації щодо використання екранів для дітей різного віку. Для малюків від двох до п'яти років рекомендується обмежити час, проведений перед екраном, до однієї години. Діти у віці від шести до дванадцяти років не повинні проводити більше двох годин за гаджетами. Для підлітків від 13 до 18 років встановлено ліміт у три години.

Йдеться про різке скорочення середніх показників екранного часу серед шведських дітей, у порівнянні із поточними. За даними соціологічних опитувань, усередньому чотири години проводять за гаджетами 9 - 12-річні і понад сім годин на день, не враховуючи шкільного навчання, 17 - 18-річні.

Також варто уникати використання екранів перед сном і не дозволяти їх перебування в спальні під час сну.

"Занадто довго ми дозволяли екранам та застосункам викрадати час і увагу за ціною того, що ми знаємо, потрібно відчувати себе добре. Ми знаємо, що використання цифрових медіа може мати негативний вплив на здоров'я, включаючи погіршення сну та симптоми депресії", -- заявив міністр охорони здоров'я та соціальних питань Якоб Форссмед.

Він зазначив, що ці рекомендації повинні стати цінною підтримкою для дітей та молоді, а також для батьків і вихователів, сприяючи "більш здоровому, усвідомленому й відповідальному використанню екранів і цифрових медіа".

Серед рекомендацій і порад представлені також вказівки щодо ефективної комунікації стосовно цієї проблеми, а також методи для розвитку і підтримки мотивації щодо дотримання графіків "екранного часу".

Раніше уряд Швеції заявив, що розглядає заборону на смартфони в початкових школах.

Related posts