У притулку, що підпорядкований Службі у справах дітей Львівської обласної адміністрації, виявлено випадки порушення прав дітей.
Не пройшло й тижня, як адміністрація притулку Служби у справах дітей Львівської ОВА почала спотворювати інформацію, щоб уникнути покарання. Омбудсман Дмитро Лубінець озвучив виявлені факти порушення прав дітей.
Деталі
Перш за все, умови життя в установі є незадовільними і не відповідають принципам поваги до прав дітей. "Львівська обласна військова адміністрація повинна забезпечити, щоб діти в закладах отримували безпечні та гуманні умови – це вимагає законодавство".
По-друге, всі діти, які знаходяться у притулку, є під опікою держави. Законодавство чітко встановлює, що максимальний термін перебування дітей у притулках не повинен перевищувати 90 днів. Таким чином, якщо діти залишаються у притулку понад 2 роки, це вказує на бездіяльність відповідальних органів. Завданням держави є вирішення цієї проблеми.
По-третє, зарахування дітей до установ під час евакуації не повинно слугувати виправданням для призупинення пошуку їхніх родин і забезпечення майбутнього в сімейному середовищі. Законодавство вказує, що кожен регіон, зокрема Львівська та Запорізька області, зобов'язаний розвивати сімейні форми виховання.
По-четверте, хоча притулок не класифікується як медична організація, це не звільняє від обов'язку контролювати здоров'я його вихованців.
Під час моніторингу виявили, що притулок не має чинного договору хоча б із одним закладом охорони здоров'я або власної медичної ліцензії на провадження медичної практики. Тобто дітям проводяться медичні процедури та маніпуляції без належного контролю, що може становити загрозу життю та здоров'ю дитини та порушує законодавство, - йдеться у повідомленні
Крім того, підстави переміщення дітей до ізолятора та відмежування їх від інших підопічних -- не зафіксовані в медичній документації. Відкритим залишається запитання: на підставі яких медичних висновків дітей відправляли до ізолятора та чому? Діти свідчили, що поміщення в ізолятор є формою покарання.
Усе вищезазначене є очевидними порушеннями прав дітей, які охороняються законодавством. Крім того, викликає обурення навмисне спотворення інформації в соціальних мережах, зокрема залучення дітей для захисту репутації притулку. Діти повинні бути захищені від маніпуляцій та експлуатації, а їхні інтереси й права мають бути в пріоритеті. Замість експлуатації неповнолітніх у публічних заявах, важливо зосередитися на вирішенні виявлених порушень, зазначених у звіті нашої організації, - підкреслив Лубінець.
Раніше ми повідомляли, що в полоні Російської Федерації знаходяться щонайменше 115 українців, які страждають від серйозних захворювань або отримали важкі поранення.