У парламентах кількох європейських країн закликають до проведення міжнародного розслідування виборів, що відбулися в Грузії.
Очільники комітетів кількох європейських парламентів виступили з спільною заявою, в якій закликають до створення незалежної міжнародної слідчої комісії для вивчення порушень, що мали місце до та під час парламентських виборів у Грузії.
Заява була озвучена пресслужбою парламенту Естонії, повідомляє "Європейська правда".
Керівники парламентських комітетів 18 країн, а також Європейського парламенту, висловили своє занепокоєння щодо відхилення Грузії від демократичних принципів. Вони підкреслили негативні наслідки прийняття антидемократичного законодавства, яке обмежує можливості роботи незалежних громадських організацій та порушує права людини.
Вони також занепокоєні тим, що парламентські вибори, які відбулися в Грузії 26 жовтня, відзначилися безпрецедентною кількістю інцидентів та системних порушень, про які повідомляли міжнародні спостерігачі.
Голови комітетів зазначають, що чесність виборів та дотримання верховенства права є невід'ємною частиною та основою європейських цінностей, яким Грузія як країна-кандидат на вступ до ЄС повинна продемонструвати свою відданість.
Депутати наголошують на необхідності ретельного розслідування всіх обвинувачень у маніпуляціях під час виборів, зокрема тих, що стосуються залякування та підкупу виборців. Вони підкреслюють, що враховуючи серйозність цих заяв, лише незалежне міжнародне розслідування здатне об'єктивно оцінити виборчий процес та всі порушення, про які повідомлялося як до, так і під час виборів.
Голови комітетів висловили звернення до уряду Грузії з закликом забезпечити доступність та прозорість протоколів голосування, щоб кожен виборець міг перевірити правдивість даних про факт, час і місце свого голосування. Крім того, вони вимагають скасувати закони, які порушують основні права і свободи громадян Грузії та організацій, а також суперечать цінностям і принципам, на яких базується Європейський Союз.
Голови парламентських комітетів висловлюють сподівання, що Європейський Союз та трансатлантичні партнери застосують санкції проти чиновників і політичних діячів, зокрема Бідзіни Іванішвілі, які відповідають за порушення виборчого процесу в Грузії.
Голови комітетів підтвердили, що вони і надалі підтримуватимуть грузинський народ та його європейський вибір. "Ми також продовжимо непохитно підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно встановлених кордонів", - заявили вони.
30 голів та членів комітетів Європейського парламенту та парламентів Австрії, Бельгії, Чехії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Молдови, Нідерландів, Польщі, Іспанії, Швеції та України підписали спільну заяву.
Нагадаємо, що за інформацією, оприлюдненою Центральною виборчою комісією Грузії, партія влади "Грузинська мрія" здобула перемогу на парламентських виборах 26 жовтня, отримавши 54% голосів виборців.
Одночасно міжнародні спостерігачі у своїй попередній доповіді відзначили наявність проблем під час виборів. Компанії, які організовували екзитполи для опозиції, висловили скептицизм щодо достовірності офіційних результатів голосування.