Китай прийняв рішення заборонити експорт безпілотних літальних апаратів та їх деталей.
Китай вводить обмеження на товари, які пов'язані з БПЛА, з 1 вересня . Фото: Getty Images
З 1 вересня Китай вводить нові обмеження на експорт продукції, пов'язаної з безпілотними літальними апаратами (БПЛА).
Деталі
Це рішення може створити значні труднощі для українських виробників та користувачів безпілотних літальних апаратів, оскільки більшість деталей для них постачаються з Китаю. Фахівці та представники галузі вже висловлюють свою стурбованість стосовно можливих майбутніх наслідків.
Командир 414 окремого полку ОПУБАС ЗСУ Мадяр звернув увагу на серйозність ситуації та попередив про нові випробування, які чекають на всіх, хто працює з дронами.
Він наголосив, що ці обмеження спричинять набагато серйозніший вплив, ніж короткочасні перерви у постачанні боєприпасів.
Якщо партнери періодично постачають боєприпаси, то з дронами ситуація буде зовсім інакшою: вони стануть рідкісними та надзвичайно дорогими. До того ж, на тлі цієї кризи з'являться нові мільйонери, які зуміють скористатися дефіцитом.
Мадяр також висловив думку, що такі обмеження можуть стати важливим фактором тиску на Україну, змушуючи її сісти за стіл переговорів у невигідних умовах.
Він нагадав, що про ці експортні обмеження Китай попереджав ще місяць тому, але вони пройшли малопомітно в українському інформаційному просторі.
На переконання Мадяра, українські виробники вже інвестували всі свої обігові кошти в придбання китайських запчастин, усвідомлюючи, що попит на них збільшиться у зв'язку із запровадженням заборони.
Проте ресурси обмежені, а нелегальні маршрути для транспортування цих товарів в Україну та Росію мають значні відмінності, що лише підсилює невизначеність.
Нещодавно з'явилася інформація, що Білорусь вперше використала авіацію для протидії російському "шахеду".