У Китаї розробили метод використання супутникового інтернету Starlink у протистоянні зі США, повідомляють ЗМІ.


У Китаї заявляють, що новий підхід дозволить виявляти американські літаки-невидимки за допомогою сигналів, які надсилають супутники Starlink.

Група китайських учених розробила метод виявлення повітряних об'єктів, захищених технологією "стелс", за допомогою випромінювання від супутників Starlink. Про це пише портал South China Morning Post.

Повідомляється, що вчені запустили над Південно-Китайським морем дрон DJI Phantom 4 Pro з ефективною поверхнею розсіювання як у винищувача, захищеного технологією "стелс". Попри це, БПЛА з'явився на радарі, оскільки був освітлений електромагнітним випромінюванням від супутника Starlink, що пролітав над Філіппінами.

На думку науковців, коли літак проходить через зону між супутниками зв'язку та наземними антенами, він здатний розсіювати частину електромагнітних хвиль, що випромінюються супутниками. Вони зазначають, що ці незначні розсіювання можуть бути проаналізовані для виявлення та моніторингу об'єкта, який представляє інтерес.

"Безпрецедентний радіолокаційний експеримент, проведений китайськими вченими в Південнокитайському морі, може змінити перебіг майбутніх війн", -- йдеться в статті.

У публікації йдеться про те, що американські літаки-невидимки зменшують відбиття електромагнітних хвиль за допомогою геометричних форм і поглинаючих покриттів, щоб обдурити радари. За словами вчених, якщо радіолокаційна станція (РЛС) може використовувати сигнали супутника Starlink, які є сильними і присутніми практично скрізь, то її можливості виявлення можуть "не залежати від тривимірної форми цілі та матеріалу її поверхні".

Згідно з останніми даними, SpaceX має вже понад 6000 супутників, які безперервно передають високочастотні радіосигнали. У зв'язку з цим, Китай розглядає варіанти застосування системи Starlink у випадку конфлікту з американськими військовими силами.

"Сигнали низькоорбітальних супутників володіють такими перевагами, як всепогодність, міжрегіональність і низька вартість, що їх можна чудово поєднувати з прихованими радарами прямого розсіювання", -- зазначає команда вчених.

У цій публікації зазначається, що нова китайська радарна антена має розміри, подібні до сковороди, а дрони під час випробувань літали на відносно низьких висотах. Тому технологія, описана в статті, не може бути прямо використана у військових операціях. Проте вчені впевнені, що результати експерименту підтверджують "реальність і ефективність" цього методу у боротьбі з дронами та невидимими винищувачами.

Нагадуємо, що на форумі "Армія-2024" російські інженери презентували ударний безпілотний катер "Мурена-300с", який, ймовірно, користується супутниковим зв'язком від Starlink.

Окрім цього, деякі солдати Збройних сил Росії вже застосовують на передовій новітні супутникові термінали Starlink Mini, розроблені компанією SpaceX.

Related posts