Єрмаку поставили питання про можливість відновлення ядерного виробництва в Україні. На це він дав відповідь.
Керівник Офісу президента України у відповідь на запит Радіо Свобода зазначив, що Україна колись прийняла рішення відмовитися від ядерної зброї. Він підкреслив, що нині йдеться про отримання гарантій від інших держав.
"Це не є предметом наших роздумів. Ми відмовилися від цього – це частина наших міжнародних зобов'язань, і, на відміну від [Росії], ми дотримуємося своїх зобов'язань на міжнародному рівні", - зазначив керівник Офісу президента України в інтерв'ю Радіо Свобода.
Читайте також: Зеленський запевнив, що Україна ніколи не планувала розробку ядерної зброї.
17 жовтня німецька газета BILD повідомила, що українська влада нібито серйозно розглядає можливість відновлення ядерних запасів. Видання посилається на слова анонімного високопосадовця з України, який заявив, що країна не буде терпіти повторного наступу російських військ на Київ. У такому випадку Україна може повернутися до ядерного арсеналу, від якого вона відмовилася в 1990-х роках під час підписання Будапештського меморандуму.
"У нас є матеріали, у нас є знання. Якщо буде наказ, нам знадобиться лише кілька тижнів, щоб отримати першу бомбу", - заявив цей український чиновник.
Цьому передувала заява Володимира Зеленського на пресконференції під час саміту лідерів Європейського союзу, який повідомив, що у розмові з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом розповів, що Україні для захисту потрібне членство у НАТО, адже гарантії Будапештського меморандуму були провалені.
"Або в України буде ядерна зброя - і тоді це для нас захист, - або ми повинні мати якийсь альянс. Окрім НАТО, на сьогодні ми не знаємо дієві альянси", - сказав Зеленський.
Він наголосив, що Україна обирає НАТО, а не ядерну зброю.