Тривога під час навчального процесу: чи можливо забрати дитину зі школи чи дитячого садка?


Правила поведінки для дітей у сховищі.

Слід підкреслити, що на сьогодні в Україні немає жодного нормативно-правового акта, який би забороняв батькам або іншим законним представникам дитини забирати її з навчального закладу.

Однак самостійно діти зазвичай не залишають школу або садочок під час тривоги.

У випадку отримання сигналу, призначена особа активує існуючу систему оповіщення навчального закладу. Тим часом, вчитель інформує учнів про можливу загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, а також про необхідність призупинення занять.

Після цього вчитель скоординує хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття). За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.

Вказується, що особи, відповідальні за евакуацію, повинні бути розташовані поблизу виходу із захисної споруди. Це необхідно для забезпечення контролю за укриттям учасників навчального процесу та оперативного реагування у випадку, якщо з'ясується, що хтось не з'явився.

Під час знаходження в укритті вчителі та інші відповідальні особи зобов'язані вжити заходів для заспокоєння дітей і всіх присутніх.

Однак, як зазначається на сайті освітнього омбудсмена, якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття - педагогічний працівник не має права передавати їм дитину.

У документі зазначено, що під час дії повітряної тривоги дитина повинна залишатися в безпеці укриття. Інакше батьки ставлять під загрозу як власне життя, так і життя дитини.

Дітям рекомендується старанно виконувати всі настанови дорослих, проявляти слухняність і самоконтроль.

У сховище слід взяти "рюкзачок безпеки". Якщо дитина відчуває занепокоєння, варто порадити їй дихати глибоко та спілкуватися з дорослими. Щоб відволіктися, можна заспівати пісню, яка їй подобається.

Якщо дитина відчуває потребу сходити до вбиральні, випити води чи поласувати печивом, їй слід звернутися за дозволом до дорослого.

Дитина повинна усвідомлювати, що не слід торкатися невідомих речей: це може становити небезпеку для її здоров'я і безпеки.

Related posts