Тепер кожен росіянин відчує наслідки війни: які труднощі вже почали охоплювати Росію.


У країні-агресорі проблема різкого зростання цін на вершкове масло стає дедалі більш актуальною. Російські чиновники шукають альтернативні канали постачання, щоб зменшити вплив західних санкцій, які стали наслідком війни. Як повідомляє портал "Коментарі", цю інформацію наводить видання Bloomberg.

Масло вершкове. Зображення: з публічних джерел.

Автори даного матеріалу повідомляють, що на цьому тижні представники уряду провели зустріч з виробниками молочних продуктів, під час якої була укладена угода, що передбачає моніторинг обсягів виробництва вершкового масла. Це ініціатива має на меті знизити ціни, які цього року зросли більш ніж на 25%.

Те, що вершкове масло стає все більш важкодоступним, свідчить про вплив ізоляції Росії на її економіку та продовольчу безпеку. Незважаючи на те, що РФ є одним із провідних світових виробників сільськогосподарської продукції, вона все ж залежить від імпорту ряду товарів, таких як курятина, деякі види насіння та різноманітні фрукти.

За інформацією, наданою галузевою лобістською організацією, приблизно 25% вершкового масла, споживаного в Росії, імпортується з-за кордону. Після того як Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року, багато постачальників вершкового масла, таких як Нова Зеландія та країни Латинської Америки, призупинили свої поставки з різних причин, включаючи санкції, труднощі з платежами та логістичні проблеми.

Внаслідок змін у постачаннях ключовими партнерами стали країни, такі як Білорусь, Індія та Іран. Цього тижня Росія розпочала імпорт вершкового масла з Туреччини. Перебудова ланцюгів постачання співпала з активізацією військової економіки, що стало каталізатором для зростання виробництва сиру та морозива. Оскільки для виготовлення цих продуктів використовуються ті ж вершки, це призвело до підвищення цін на вершкове масло.

Ціни підскочили на інші основні продукти харчування, включно з деякими видами м'яса і картоплею, яка цього року подорожчала майже на 55% через менший урожай і скорочення імпорту. Згідно з останніми даними, загальне річне зростання цін становить близько 8,6%.

Минулого тижня Банк Росії підвищив ключову процентну ставку до рекордно високого рівня в 21% і дав зрозуміти, що можливе подальше посилення політики, оскільки вона бореться з постійною інфляцією.

Читайте також на порталі "Коментарі" -- нові санкції США за затягування війни: в яких країнах постраждали "друзі" Путіна.

Related posts