США передали для українських винищувачів F-16 новітні системи радіоелектронної боротьби, яких нема на озброєнні у союзників по НАТО.


Сполучені Штати Америки надали українським винищувачам F-16 спеціальне оновлення систем радіоелектронної боротьби.

За даними РБК-Україна, з посиланням на прес-службу американських Повітряних сил, які займалися модернізацією українських винищувачів F-16, про це повідомляє портал Контракти.UA.

Як повідомили в підрозділі, вони нещодавно співпрацювали зі своїми данськими та норвезькими партнерами для забезпечення доставки F-16 в Україну. У відомстві зазначили, що системи РЕБ тих F-16, які передавались Україні, потребували перепрограмування для ефективної протидії новітнім російським загрозам.

Повідомляється, що виконання цих завдань супроводжувалося значними труднощами, оскільки використовувалося обладнання, яке не входить до арсеналу ВПС США. Крім того, критичним аспектом були строки, пов'язані з датою передачі винищувачів Україні.

У підрозділі зазначили, що Військово-повітряні сили США продовжуватимуть отримувати від України дані про застосування нових систем радіоелектронної боротьби в реальних бойових умовах. Це дозволить удосконалювати роботу систем не тільки для України, але й для США та інших країн НАТО.

Зверніть увагу, що під час дебюту українських винищувачів F-16 було помічено контейнери ECIPS/CJS, розроблені італійською компанією Leonardo і данською Terma. Ці контейнери зазвичай містять цифрові станції радіоелектронної боротьби (РЕБ), основне призначення яких — створювати перешкоди для радіолокаційних систем зенітних комплексів і авіації.

ECIPS/CJS є новітньою розробкою і станом на 2021 рік він проходив випробування. Саме тому їх наявність на переданих Україні винищувачах є неочікуваним.

Цього літа Україна отримала від союзників свої перші винищувачі F-16. Президент Зеленський підтвердив їх надходження у символічний день 4 серпня, коли святкується День Повітряних сил Збройних Сил України.

Навіщо Україні F-16 і як вони допоможуть у відбитті російських атак - дізнайтеся у матеріалі РБК-Україна.

Related posts