США та Великобританія вирішили відстрочити ухвалення рішення про надання Україні дозволу на проведення атак по території Росії.


Після зустрічі між Байденом і Стармером з цього питання не було зроблено жодних офіційних заяв.

У п'ятницю, 13 вересня, президент США Джо Байден провів зустріч з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у Вашингтоні. Лідери обох країн підтвердили свою "непохитну" підтримку України. Проте, на зустрічі не було оголошено про довгоочікуваний дозвіл Збройним силам України на застосування західної зброї проти цілей в глибині території Росії.

Відповідно до заяви американської влади, учасники обговорення підтвердили свою підтримку України, висловили відданість безпеці Ізраїлю та наголосили на нагальній потребі укладення угоди про припинення вогню в Газі.

Крім того, Байден і Стармер висловили осуд хуситських атак у Червоному морі, обговорили співпрацю в рамках AUKUS — тристороннього оборонного альянсу Австралії, Великої Британії та США в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також розглянули шляхи для зміцнення взаємин між Лондоном і Вашингтоном.

Під час зустрічі Джо Байден висловив свою думку щодо загроз, які озвучив Володимир Путін, стосовно можливих наслідків скасування обмежень на удари Збройних сил України західними ракетами вглиб території Росії.

"Я не приділяю багато уваги Володимиру Путіну," - лаконічно зазначив президент США, відповідаючи на запитання репортерів щодо загроз з боку російського лідера.

12 вересня російський лідер висловив думку, що застосування західної далекобійної зброї для атак на територію Росії буде вважатися актом війни з боку НАТО, США та європейських держав.

Того ж дня видання The Times, посилаючись на компетентні джерела, інформувало про плани Вашингтона надати Києву можливість застосовувати британські та французькі ракети дальнього радіусу дії для атак на російську територію. Проте, Сполучені Штати відмовляться надавати Україні свої ракетні системи ATACMS.

Джерело з британського оборонного видання повідомило, що Лондон здатен самостійно ухвалювати рішення з даного питання, не покладаючись на допомогу інших країн-членів НАТО.

Бекграунд. За словами джерел The Guardian у британському кабміні, Британія вже ухвалила рішення про зняття заборони на завдання дальніх ударів по території росії своєю зброєю, проте оголошувати про це публічно поки що не планується.

Тим часом експерти вказують на те, що в США запас ATACMS у два рази перевищує загальну кількість Storm Shadow і SCALP, що є у Великій Британії та Франції разом. Вашингтон відправив в Україну лише 1,1% від своїх ракет, у той час як Британія та Франція вже надали 30% своїх SCALP-EG і Storm Shadow.

Related posts