Солідарність з Україною: представники культурної сфери з Угорщини та Бразилії здійснили візит до України.


Партнер у сфері інформації — Еспресо.

З Угорщини до України завітали письменник Денеш Крушовскі, професор медіаправа Ґабор Поляк, а також журналіст і редактор Мартон Янкович. А з Бразилії приїхали журналісти Сильвія Коломбо та Лукас Фіґейреду.

Протягом тижня делегація ознайомилася з українською культурною спадщиною та відвідала знакові місця столиці, такі як Майдан Незалежності, Софія Київська, Михайлівська площа та інші. Вони також мали можливість поспілкуватися з представниками культурної сфери та журналістами. Зокрема, делегація відвідала офіс організації Truth Hounds, яка займається документуванням та розслідуванням військових злочинів, а також зустрілася з працівниками Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим. Перший вечір завершився концертним виступом фолк-гурту "ДваТри".

"Київ — це прекрасне місто, яке можна віднести до європейських. Сьогодні українці значно глибше усвідомлюють суть Європи та європейських цінностей, ніж ті, хто спостерігає за війною з відстані, часто проявляючи байдужість," — зазначає професор медіаправа Ґабор Поляк.

Угорський поет та автор Денеш Крушовскі зазначає, що його вразила столиця України. "Культурна різноманітність і інтелектуальний потяг міста залишаються непохитними, незважаючи на авіаудари. Однак підтримувати ілюзію нормального життя в таких умовах досить складно", -- відзначає він.

Протягом наступних днів делегації з Угорщини та Бразилії стали свідками наслідків російської агресії. Вони відвідали дитячу лікарню "Охматдит", яка постраждала від російського ракетного обстрілу 8 липня 2024 року. Після цього гості вирушили до Київської області, зупинившись у містах Буча, Ірпінь та Бородянка. Також вони відправилися до звільненого села Ягідне на Чернігівщині, яке стало символом жорстокості російських злочинів. У підвалі місцевої школи окупанти утримували більше трьохсот жителів у надзвичайно тяжких умовах.

"Я був вражений глибоким бажанням жителів цих регіонів до життя і волі. Окупанти майже знищили ці населені пункти, проте місцеві жителі вже встигли відновити багато з того, що було втрачене, наповнивши ці місця новою енергією," — зазначає угорський автор Денеш Крушовскі.

Під час свого візиту гості стали учасниками двох публічних дискусій, які відбулися в приміщенні PEN Ukraine. Бразильські журналісти у компанії письменниці Марини Гримич обговорювали спільні виклики та досвід, які об'єднують Україну та Південну Америку. Угорські автори, разом із дослідницею Катериною Зарембо, провели бесіду про перетини та спільні моменти в історії українців та угорців.

У фінальний день свого візиту до України учасники програми побували в книгарні Збірка, де відбулася зустріч з військовими кореспондентами. Стас Козлюк та Михайло Палінчак поділилися своїм досвідом та особливостями роботи українських журналістів під час війни.

"Я був глибоко вражений стійкістю, відданістю, креативністю та добротою людей, яких ми зустрічали під час нашої подорожі. Спілкування з ними стало справжнім джерелом натхнення, адже я бачив, як невтомно і мужньо вони працюють, щоб підтримувати свою країну в надзвичайно складних умовах," – ділиться своїми враженнями угорський журналіст і редактор культурного відділу 24.hu Мартон Янкович.

По завершенню програми учасники делегацій стають амбасадорами України, висвітлюючи війну та українську культуру у власних репортажах, проєктах та виступах.

"Після цієї подорожі ми будемо старатися ще більше, щоб ніхто не зміг ігнорувати жахіття, які вчиняють росіяни. Ми прагнемо, щоб всі усвідомили надзвичайно важку боротьбу українців за збереження нації та культури," -- ділиться своїми намірами професор медіаправа Ґабор Поляк.

Бразильський журналіст Лукас Фіґейреду повертається на батьківщину, щоб продовжити інформувати місцеву аудиторію про події в Україні. "Те, що я особисто став свідком жахіть війни, надає мені можливість глибше та з більшим розумінням описувати ситуацію в Україні. Оскільки кількість матеріалів у міжнародних ЗМІ зменшується, я повертаюся до Бразилії з рішучістю донести, що конфлікт ще не закінчився", -- зазначає він.

Related posts