Сікорський прокоментував, що залучення Росією військових з Північної Кореї зовсім не свідчить про те, що РФ є великою державою.


Залежність Росії від військових з Північної Кореї не свідчить про її велич як держави.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ, цю інформацію озвучив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час прес-конференції після зустрічі з курсантами Академії оборони Нідерландів у місті Бреда.

За словами Сікорського, існують різноманітні інформаційні джерела, що свідчать про те, де насправді знаходяться північнокорейські військовослужбовці в даний час.

"Їхня присутність була підтверджена на далекому сході (Росії. - ред.). Наскільки мені відомо, поки не на передовій. Але насамперед дозвольте мені сказати, що це зовсім не є ознакою статусу Росії як великої держави, що їй потрібно покладатися на солдатів і боєприпаси від сталінської диктатури в Північній Кореї або теократичного режиму в Тегерані", - сказав Сікорський.

Глава польського МЗС додав, що союзниками Путіна є лідери Північної Кореї та Ірану, що за його словами, важко назвати прогресом та досягненням. Водночас Сікорський зауважив, що це тривожний розвиток подій, як щодо того, що це може означати для оборонної війни України, так і стосовно того, що Росія може дати КНДР натомість. "І я впевнений, що це нічого хорошого", - додав він.

Нагадаємо, що раніше було зазначено, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив участь північнокорейських військових, яких залучила Росія, у конфлікті в Україні.

Участь військових КНДР у війні Росії проти України

17 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія планує залучити близько десяти тисяч військовослужбовців із Північної Кореї для участі у бойових діях в Україні, зокрема в піхотних підрозділах.

За інформацією, яку раніше опублікувало видання Washington Post, тисячі військовослужбовців з Північної Кореї проходять навчання в Російській Федерації і можуть бути направлені на бойові дії в Україні.

Нагадаємо, на початку жовтня міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен висловив думку, що Північна Корея може відправити свої війська на тимчасово окуповані українські території для підтримки агресії Росії проти України.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що інформація про нібито підготовку Росією солдатів із КНДР до відправки на фронт в Україну не відповідає дійсності.

15 жовтня засоби масової інформації повідомили, що на базі 11-ї окремої десантно-штурмової бригади збройних сил РФ розпочали створення так званого "спеціального бурятського батальйону". У його складі планується використовувати громадян Північної Кореї.

Згодом керівник ГУР МО Кирило Буданов повідомив, що близько 11 тисяч військовослужбовців з Північної Кореї в даний час проходять тренування на сході Росії з метою участі у війні проти України. Вони мають бути готові до бойових дій вже з 1 листопада.

Водночас глава Пентагону Ллойд Остін заявляв, що США поки не підтверджують надсилання Північною Кореєю військових до Росії.

Південна Корея викликала російського посла в Сеулі у зв'язку з участю Північної Кореї у конфлікті в Україні.

З'явилася інформація про те, що з позицій російських військових на українському кордоні, що межує з Брянською та Курською областями, втекли вісімнадцять солдатів з Північної Кореї. Пізніше стало відомо, що їх було затримано.

Постійний представник Південної Кореї в Раді Безпеки ООН, Джонкук Хванг, зазначив, що у випадку залучення військових з Північної Кореї до конфлікту в Україні, Росія може отримати ядерні технології як форму винагороди.

Газета The Guardian повідомила, що Росія може залучити військовослужбовців з Північної Кореї для захоплення Покровська в Донецькій області або для зимових атак на інші стратегічні райони східного фронту України.

Невдовзі Пентагон підтвердив інформацію про прибуття військовослужбовців КНДР на територію Росії.

25 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що, згідно з інформацією розвідки, Росія планує використати перших північнокорейських військових у зонах конфлікту вже 27-28 жовтня.

Related posts