Siemens вирішила не надавати обладнання для атомної електростанції в Росії, що будується в Туреччині.
Німецька фірма зазначила, що суворо дотримується норм експорту. У зв'язку з цим, російські представники змушені були шукати підтримку в Китаї.
Німецький концерн Siemens вирішив не постачати ключове обладнання для атомної електростанції Аккую, що зводиться в Туреччині російською державною компанією Росатом. Цю інформацію повідомляє Bloomberg.
Після затримки у кілька місяців будівельникам довелося звертатися до Китаю.
Siemens мала надати газоізольовану підстанцію для передачі в мережу електроенергії, яку вироблятиме АЕС.
Президент Реджеп Таїп Ердоган навіть звертався за допомогою до канцлера ФРН Олафа Шольца, але питання так і не було вирішено.
"Нездатність Німеччини надати задовільний пояснення затримки вплинула на хід реалізації проекту, - сказав міністр енергетики Туреччини Алпарслан Байрактар. - Однак Росатом вже розмістив альтернативне замовлення у Китаї".
Національне енергетичне управління Китаю та Росатом відмовилися від коментарів. Тоді як представник Siemens Energy пояснив агентству, що компанія просто дотримується закону про експортний контроль.
Як ми вже повідомляли раніше, на фоні введених санкцій у Росії буде запущено виробничий майданчик для створення аналогів західних компонентів для літаків Airbus і Boeing. Цей проєкт реалізує російська авіакомпанія "Аерофлот" у співпраці з "Росатомом".
Як ми вже зазначали раніше, незважаючи на санкції, з початку повномасштабного конфлікту Росія значно збільшила імпорт нітроцелюлози — ключового елемента для виготовлення бойових порохів та вибухових речовин. Основними постачальниками в цьому сегменті стали компанії з Туреччини та Китаю.