Серед затриманих опинилися представники МСЕК та медики ВЛК: СБУ та Національна поліція викрили нові схеми, що допомагали ухилянтам. Фото тут.


Служба безпеки України, а також слідчі Національної поліції виявили та припинили три нові схеми ухилення від призову, що функціонували в різних областях країни. Серед затриманих виявились співробітники МСЕК і лікарі військово-лікарської комісії.

Цю інформацію озвучили прес-служби Служби безпеки України та Генеральної прокуратури. Вказується, що трьом особам в трьох регіонах України оголошено підозру.

"У числі затриманих опинилися представники медико-соціальних експертних комісій та лікарень. Вони отримували хабарі в розмірі від 2 до 10 тисяч доларів США за те, щоб допомогти військовозобов'язаним уникнути призову, використовуючи підроблені медичні висновки", - зазначається у повідомленні.

У Кропивницькому правоохоронці затримали лікаря-хірурга військово-лікарської комісії "на гарячому", коли він отримував хабар у розмірі 5000 доларів від військовозобов'язаного. За ці гроші підозрюваний обіцяв визнати призовника обмежено придатним для військової служби, що дозволило б йому служити в небойових підрозділах ЗСУ.

На Дніпровщині викрили завідувачку відділення однієї з лікарень області, яка вимагала хабар від місцевої мешканки за діагностику нібито тяжкого захворювання у доньки потерпілої, щоб МСЕК в результаті присвоїла їй ІІ групу інвалідності замість ІІІ групи, яку вона мала з дитинства. Це дало б можливість її військовозобов'язаному брату отримати відстрочку від мобілізації. За такі "послуги" заввідділенням вимагала 5 тисяч доларів та 10 тисяч грн.

У Харківській області було висунуто підозру ще одній чиновниці МСЕК, яка стала частиною великої схеми ухилення від військового призову, виявленої Службою безпеки в жовтні цього року. Як лікар-реабілітолог, вона підробляла медичні документи своїх пацієнтів, аби отримати статус інваліда.

Відповідно до виявлених обставин, усім трьом особам висунуто підозру у скоєнні злочинів згідно з відповідними статтями Кримінального кодексу України.

▪️ частина 2 статті 28, частина 1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групи осіб); ▪️ частина 3 статті 368 (отримання пропозицій, обіцянок або неправомірної вигоди службовою особою у значному розмірі); ▪️ частини 3, 4 статті 358 (фальсифікація документів, використання підроблених документів, вчинені за попередньою змовою групою осіб); ▪️ частина 3 статті 369-2 (зловживання впливом).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Як повідомляв OBOZ.UA, на Закарпатті СБУ та Нацполіція ліквідували дві масштабні корупційні схеми, через які чоловіки призовного віку могли ухилятися від мобілізації під час війни. Затримано начальника РТЦК та заступника комбрига ТрО, які діяли порізно, але використовували схожі "схеми".

Related posts