Не менш як 30% мешканців Маріуполя повертаються під окупацію | Останні новини
Цю інформацію Петро Андрющенко поділився у своєму Telegram-каналі.
"Принаймні 30% мешканців Маріуполя знову опиняються під контролем окупантів, і деякі з них повертаються назавжди. Ще більша частка жителів очікується в інших захоплених містах і громадах, де окупаційні дії не супроводжувалися масовим знищенням", - зазначає Андрющенко.
Радник міського голови Маріуполя також поділився статистикою приблизно за рік - відтоді, як росіяни запровадили єдиний пункт в'їзду в окупацію в аеропорту Шереметьєво.
"Туди спробувало вʼїхати мінімум 350 тис. українців. З них від 100 до 130 - пропустили , всіх інших з різних причин - ні. Можна додати, що з тих, хто вʼїхав не менше 40% через певний час виїхали з окупації знов після оформлення нерухомості за "новими" російськими порядками та зібрав залишки з домівок. Проте, щонайменше 50-60 українців самостійно повернулись в окупацію назавжди", - пише Петро Андрющенко.
Андрющенко також розкрив причини, чому люди прагнуть повернутися на тимчасово окуповані території.
"Це зрада не щодо людей, а щодо причин повернення. Для порівняння, лише з вересня 2023 по лютий 2024 року було позбавлено будь-якої підтримки держави понад 4 млн внутрішніх біженці. Ще раз - 4 млн людей було кинуто на виживання без забезпечення житлом, компенсаціями та будь-якими програмами підтримки. Саме на лютий-березень прийшовся найбільший пік виїзду. Виїзду, не лише повернення. Такий безглуздий крок уряду штовхнув людей за кордон та в окупацію. Чому? Спробуйте родиною на три особи прожити на вулиці. Вийде? А на 10-15 тис. грн мінімальної зарплатні - вийде? Навряд. Тому біженці побігли туди, де або є дах, власний дах. Або хоч якась допомога. Спробуйте засудити людину за небажання бути безхатьком. Виходить? Напевно, ні", - йдеться у дописі.
За інформацією Петра Андрющенка, жителі Маріуполя продовжують виїжджати з міста. Однак спостерігається тенденція, що все більше з них не повертається в Україну, а залишається в країнах Європейського Союзу.