Самосаботаж: ознаки, які свідчать про те, що ви підриваєте всі свої стосунки.


Можливо, у вас виникає питання: чому хтось навмисно руйнує гарні стосунки? Закоханість робить нас вразливими, і іноді відсторонення від людини, яка має таку значущість у нашому житті, може бути способом захисту емоцій. Психолог Ідіт Шароні зазначає, що це може бути стратегією для підтримання емоційної безпеки. Деякі люди вважають, що якщо ситуація здається "занадто ідеальною, щоб бути реальністю", то неминуче станеться щось негативне. Але як розпізнати, що це відбувається саме з вами, і які ознаки свідчать про те, що ви підриваєте свої стосунки?

MigNews готовий поділитися з вами інформацією, яка допоможе зрозуміти, чому ваше особисте життя може зазнавати труднощів. В кінці статті ви знайдете корисні рекомендації, які допоможуть вирішити цю ситуацію.

Сигнали, які свідчать про те, що ви підриваєте свої стосунки: ви очікуєте від партнера неможливого.

Одна річ — усвідомлювати свої бажання. Можливо, ви уявляєте собі партнера, який має цікаву роботу та дотримується тих самих політичних поглядів, що й ви. Проте зовсім інша справа — висувати вимоги, які настільки завищені, що жодна людина не зможе їх виконати.

Постійне встановлення занадто високих стандартів (а потім використання цього як виправдання для розриву) може бути проявом самосаботажу, адже ви підводите як свого партнера, так і себе до невдачі. Це може виглядати як відмова від стосунків із людиною, яка вам справді дорога, лише через те, що вона не має точно таких же інтересів і цілей у житті, як ви. Навіть якщо у партнера немає жодних явних "червоних прапорців", ви можете почати знаходити в ньому щось, що вам не подобається.

Ознака 2: ви влаштовуєте суттєві конфлікти через дрібниці.

Цілком природно відчувати роздратування через дрібниці, які чинить або не чинить ваш партнер. Проте, якщо ви постійно перетворюєте незначні конфлікти на великі проблеми, це може сигналізувати про приховані прояви самосаботажу, зазначає психотерапевтка Анжела Сітка.

Наприклад, можливо, ви влаштували емоційний сплеск, об accusing його в "лінощах" лише за те, що він не викинув сміття, замість того щоб просто нагадати про це. А можливо, він прийшов на вечерю із п'ятихвилинним запізненням через затори, і ви потім цілу годину обговорюєте, що він не ставиться до ваших стосунків серйозно.

Справедливості заради: надмірна реакція іноді не обов'язково є тривожним сигналом. Але якщо ви часто перетворюєте ніщо на щось або вдаєтеся до образливої, такої, що виходить за рамки норми, поведінки (наприклад, обзивання та крики), варто запитати себе: чи справді ви так сильно розлютилися через сміття, чи ви створюєте конфлікт, щоб "перевірити" міцність ваших стосунків (і дізнатися, чи залишиться ваш партнер поруч)?

Ось деякі сигнали, що ви підриваєте свої стосунки: ви зникаєте, як тільки ситуація починає набувати серйозного характеру.

На жаль, етап безтурботності, який супроводжує медовий місяць, не може тривати безкінечно. Рано чи пізно реальність постукає у двері. І вам, можливо, доведеться вести суперечки або серйозно обговорювати "подальші кроки" - наприклад, зустріч із батьками один одного.

Звичайно, ми не стверджуємо, що ви повинні насолоджуватися цими дорослими, іноді незручними розмовами. Проте Сітка наголошує на важливості відвертої комунікації з партнером щодо ваших думок і емоцій.

З іншого боку, ухилення від потенційно незручних і вразливих розмов (або відкладання їх на невизначений термін) може свідчити про те, що ви створюєте непотрібні перешкоди, які заважають розвитку вашого зв'язку. Так само, як і розглядати кожну незначну розбіжність як привід для розриву.

Ознака 4: вам безперервно необхідні підтвердження їхніх почуттів до вас, навіть у моменти, коли все складається вдало.

Чи все ще викликаю у тебе почуття? Чи залишається я для тебе привабливою? Чи впевнений ти в своїх намірах щодо наших стосунків? Прагнення отримати підтвердження від партнера – це абсолютно нормально. Але що, якщо він уже висловив свої почуття, а ви все ще запитуєте: "Ти дійсно це маєш на увазі?" або "Ти серйозно вважаєш мене важливою?". Або, навіть після ідеальної романтичної вечері, ви продовжуєте сумніватися в його почуттях. У таких ситуаціях постійне бажання отримати підтвердження може свідчити про внутрішні невпевненість або самосаботаж.

"Наш розум може обдурити нас, змусивши повірити в те, що часті зустрічі з друзями якось захистять нас від несподіваних змін у його почуттях", - пояснює Сітка. Однак, коли ця невпевненість у собі стає звичною, вона дає зрозуміти партнеру, що ви не повністю довіряєте йому - або стосункам.

Згодом це може призвести до напруження й образи: "Він може почати приховувати від вас щось, побоюючись, що його відвертість може зашкодити і без того хиткому фундаменту", - пояснює Сітка. "Він також може не захотіти виявляти до вас любов, якщо це здасться йому безглуздим заняттям".

Ознаки, що ви руйнуєте всі ваші стосунки: ви поводитеся пасивно-агресивно

Хоч би як нам не було неприємно це визнавати, але багато хто з нас, імовірно, виявляв холодність або мовчазність тільки для того, щоб "перевірити", чи помітить це наш партнер і виправить ситуацію. "О ні, що трапилося?" "Що я зробив, що ти образилася?".

Це може виглядати як проста стратегія для вимірювання любові та уважності. Проте, застосування таких маленьких психологічних трюків, щоб змусити його "показати", наскільки йому важливо ваше ставлення, не принесе вам тієї близькості та впевненості, яку ви бажаєте. Навпаки, це може відштовхнути його далі від вас.

Шароні розмірковує: "Ми часто думаємо: 'Якщо він дійсно відчуває до мене любов, то повинен зрозуміти, що відбувається. Він повинен прагнути до нашого спілкування'". Проте, навіть якщо людина щиро бажає бути з вами, вона не може зчитувати ваші думки, тому, швидше за все, не усвідомлює причин вашої холодності та дистанційованості.

Безсловесне звернення (разом із супутнім закочуванням очей) може призвести до протилежного результату, залишаючи вашого партнера в стані замішання, невпевненості або, ще гірше, ставлячи під сумнів саму сутність вашого зв'язку.

Як зупинити самопідривну поведінку у відносинах

Позбутися шкідливих звичок – завдання не з легких. Проте, зусилля, терпіння та рекомендації фахівців, які наведені нижче, допоможуть вам поступово звільнитися від саморуйнівних патернів поведінки та нарешті відкрити себе для щирого і здорового кохання, на яке ви справді заслуговуєте.

Визначте свої тригери. Можливо, ви відчуваєте страх не погоджуватися з партнером, адже ваші попередні стосунки закінчилися після першої (і єдиної) конфліктної ситуації. Або ж думка про спільне проживання викликає у вас занепокоєння, оскільки ваш колишній партнер відкинув вас. Якщо ви зможете краще усвідомити конкретні обставини та теми, які запускають ваші схеми самосаботажу, ви зможете передбачити моменти тривоги та захисні реакції, а також почати їх подолання, використовуючи кілька корисних порад. Якщо ви виросли в "недостатньо благополучній сім'ї" або пережили зраду, це не означає, що й надалі вас чекає лише біль. Ваше минуле не визначає ваше майбутнє, і якщо одна людина вас зрадила, це не означає, що всі інші чинитимуть так само. Відмова від цих токсичних установок дозволить вам бути більш відкритою (і менш стриманою) в романтичних стосунках. Будьте щирими зі своїм партнером, використовуючи висловлювання на кшталт "я". Обговорення своїх переживань (а в ідеалі - отримання підтримки) може допомогти вам почуватися емоційно більш захищеною. Наприклад, ви можете сказати: "Мені дуже подобається спілкуватися з тобою, але мені важко відкритися, адже минулого року я пережила важкий розрив". Або: "Я не хотіла б тебе відштовхнути. Я іноді так чиню, коли мені здається, що все занадто добре, щоб бути правдою, але я прагну працювати над цим разом із тобою". Не варто недооцінювати роль психотерапевта. Професіонали в галузі психічного здоров’я можуть допомогти вам зміцнити самооцінку і виявити моделі самосаботажу, які важко помітити самостійно.

Очевидно, що відкривати своє серце може бути непросто і ризиковано. Але, як пояснює Сітка, "коли ви займаєтеся самосаботажем, ви зводите стіну, яка унеможливлює для когось зрозуміти і прийняти вас" - а ви не можете відчути справжню, повноцінну любов, якщо ховаєте себе.

Бажаєте дізнатися, що чекає на ваше особисте життя в найближчому майбутньому? Ознайомтеся з нашим гороскопом стосунків!

Related posts