Раніше все було інакше: чому в СРСР вирішили, що понеділок має бути першим днем тижня?


Неділя колись у багатьох культурах вважалася початком тижня.

Не всі усвідомлюють, але протягом значного періоду першим днем тижня вважався не понеділок, як це прийнято тепер. Це нововведення було впроваджене в СРСР і не випадково.

Неділя традиційно вважалася першим днем тижня в Японії, США та на Русі. У нашому регіоні тиждень розпочинався саме з неділі. Цей порядок днів походить з давніх єврейських звичаїв: неділя уявлялася як день, коли Бог створив світ, тоді як субота була останнім, сьомим днем, під час якого Бог наказав людству відпочивати від праці. У Євангелії від Марка зазначено, що жінки-мироносиці дізналися про воскресіння Ісуса, коли прийшли до його гробу "дуже рано, в перший день тижня".

Проте з встановленням влади "совєтів" і початком індустріалізації, в СРСР відмовилися від традиційного семиденного тижня та розпочали серію реформ. Спочатку були введені п'ятиденні тижні, а згодом — шестиденні. Однак у 1940 році сталінський уряд знову запровадив семиденний робочий тиждень, при цьому неділя отримала статус вихідного дня, а понеділок став офіційно вважатися першим днем тижня.

Деякі джерела стверджують, що саме СРСР стала першою державою, яка офіційно оголосила понеділок першим днем тижня. У 1978 році ООН також рекомендувала всім країнам переходити до відліку тижня з понеділка. У 1988 році було вперше представлено міжнародний стандарт ISO-8601, який описує формати дати й часу та надає рекомендації щодо їх використання в міжнародному контексті, де понеділок визначено як перший день тижня у всіх форматах дати.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому в радянських під'їздах сходи фарбували лише з боків.

Related posts