Парламент ухвалив рішення про звільнення Костіна з посади генерального прокурора.
Рада дала згоду на звільнення Костіна/Зображення з публічних джерел.
Народний депутат Ярослав Железняк з фракції "Голос" повідомив у своєму телеграм-каналі, що на пленарному засіданні Верховної Ради у вівторок за постанову №12153 проголосували 255 депутатів.
Деталі можна виразити по-різному. Наприклад, можна сказати "аспекти" або "елементи". Чи є конкретний контекст, в якому потрібно переформулювати це слово?
Як було зазначено раніше, Костін оголосив про своє рішення піти у відставку 22 жовтня. Генеральний прокурор висловив думку, що вважає за потрібне залишити посаду керівника Офісу генерального прокурора через численні випадки зловживань у прокуратурі.
Того самого дня на засіданні Ради нацбезпеки і оборони розглядали ситуацію з медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) і зловживаннями посадовців державних органів з отриманням інвалідності. Тоді ж президент заявив про "політичну відповідальність генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України".
Раніше стало відомо, що голова МСЕК Хмельницької області Тетяна Крупа, підозрювана в незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 працівників обласної прокуратури, зокрема для обласного прокурора Олексія Олійника.
Костін був призначений генпрокурором у липні 2022 року, і його мандат повинен був завершитися в 2028 році. Він прийняв цю посаду після Ірини Венедіктової, яка також залишила її достроково.
Раніше ми повідомляли про те, що генпрокурор Костін подав у відставку. Він визнав свою "політичну відповідальність за проблеми, пов'язані з підробкою інвалідностей серед прокурорів".