Психолог з університету Стенфорд запропонувала метод, який допоможе "удосконалити" мислення дитини та сприяти її успіху в житті.
Батьки часто не знають, як найкраще сприяти розвитку своїх дітей та допомогти їм "загострити" свої інтелектуальні навички. Багато рекомендацій з цього питання можна звести до однієї основної - формування мислення зростання (growth mindset). Це усвідомлення того, що основні таланти можуть змінюватись і покращуватись завдяки прикладеним зусиллям.
Такою порадою з батьками поділилася Мері Мерфі, докторка психологічних наук в Університеті Індіани, засновниця та директорка Літнього інституту з різноманітності у Центрі передових досліджень поведінкових наук у Стенфордському університеті. Про це пише CNBC.
Експертка переконана, що коли людина перебуває в установці на зростання та розвиток, то до неї приходить усвідомлення, що здатність до навчання є безмежною. Якщо такої установки немає, то людина впевнена, що народилася з певними талантами або без них і нічого не може вдіяти.
Мерфі також виділила п'ять методів, які можуть сприяти розвитку у дитини установки на зростання.
Поділіться своїми невдачами.
Коли особа має настрій на розвиток, вона не відчуває страху перед помилками, а сприймає їх як шанси для здобуття нових знань.
Одного разу вчителька, прагнучи заохотити учнів до розвитку установки на зростання, запропонувала їм на дошці під заголовком "Мої улюблені помилки" поділитися своїми невдачами та розповісти, як ці ситуації допомогли їм у навчанні. Схожу активність можна організувати й за сімейним обідом. Запропонуйте кожному учаснику поділитися недавньою помилкою і тим, які уроки з цього випливають. Це можуть бути легкі та веселощі бесіди, які дозволять посміятися над власними промахами, - зазначає психологиня.
Акцентуйте на успіхах
Діти іноді зосереджені на невдачах або труднощах, упускаючи з уваги успіхи. Якщо ваша дитина почувається збентеженою, нагадайте їй про те, що вона пройшла і чого встигла досягти. Наприклад: "Пам'ятаєш, як тобі було важко навчитися читати? Тепер ти читаєш цілі розділи книг самостійно!"
Питайте та надавайте підтримку!
Незначні запитання і бесіди можуть стати корисними інструментами для виявлення сфери, в якій вашій дитині може знадобитися додаткова допомога чи підтримка. Це не лише поради на кшталт "будь сильнішим" або "прикладай більше зусиль". Мова йде про надання необхідних ресурсів і підтримки, які допоможуть досягти успіху.
Розкажіть історії про наполегливість
Часом діти відчувають розгубленість через свої невдачі або труднощі, адже їм здається, що дорослим усе дається без зусиль. Для того, щоб змінити цю уяву, можна поділитися історіями успіху різних людей, демонструючи, що це зовсім не так. Якщо щось не вдається з першої спроби, не потрібно впадати у відчай.
Як зазначалося на OBOZ.UA, доктор педагогічних наук, почесний професор педагогіки в Йоркському коледжі Пенсільванії Ентон Фредерікс протягом чотирьох десятиліть своєї професійної діяльності вивчав поведінку найбільш креативних особистостей і виявив шість їхніх характерних звичок.