Про ракети Tomahawk, армію Північної Кореї та виклики суворої зими: основні тези з інтерв'ю Зеленського із західними медіа.


Президент України поділився своїми думками щодо ключової зими та висловився про витік конфіденційних даних.

У середу, 30 жовтня, Володимир Зеленський спілкувався із представниками провідних ЗМІ країн Північної Європи

ТСН.ua зібрав головні заяви президента

Президент України Володимир Зеленський висловив незадоволення щодо витоку інформації про запит України на ракети Tomahawk, який мав залишитися в таємниці, і розкритикував своїх партнерів за це.

"Коли численні держави почали підтримувати ініціативу Плану перемоги, можна помітити, що в медіа активно обговорюють цю тему. Вони стверджують, що Україна має намір або бажала б отримати велику кількість ракет, подібних до Tomahawk та інших," – зазначив він.

Згідно з висловлюваннями Зеленського, інформація про дані ракети вважалася конфіденційною. Проте, якщо витік все ж відбувся, то "між партнерами не існує жодних таємниць".

Володимир Зеленський підкреслив, що ініціатором ескалації виступила Російська Федерація. Зокрема, президент провів аналогії з обмеженнями, накладеними Заходом на використання дальнобійної зброї проти стратегічних об'єктів на території РФ.

Заява про те, що можливість завдання ударів може призвести до загострення конфлікту, викликала обурення у Зеленського. Проте, Москва вже здійснила кроки в цьому напрямку.

"Коли ми порушуємо питання про далекобійну зброю, деякі країни кажуть, що це перехід "червоних ліній": "Якщо ми даємо вам дозвіл, Росія піде на ескалацію". Але північнокорейські солдати - це і є ескалація. Не з нашого боку, а з боку РФ. Виходить, що ми можемо захищати нашу країну лише тоді, коли вони руйнують наші землі та вбивають наших дітей? Виходить, лише в цей момент ми маємо право щось робити? Це не тільки щодо Північної Кореї, це щодо всього", - заявив Зеленський.

За словами Зеленського, залучення військових КНДР у війну Росії не стане приводом для того, аби країни Європи направили свої війська до України.

"Власне, у мене є сумніви", - зізнався лідер країни. Він зазначив, що багато хто сприймає це з недовірою і проявляє обережність. Президент також підкреслив, що Україна ніколи не наполягала на цій концепції і не розглядала її в деталях, адже це може бути ризикованим.

"Якщо у вас немає чіткої позиції від керівництва чи суспільства, то піднімати це питання може бути вкрай ризиковано. Це може призвести до втрати вже наявної підтримки. Ми не можемо дозволити собі ризикувати тим, що вже маємо", - підкреслив президент України.

З приходом зимового сезону Україні доведеться подолати численні виклики. Серед них – відключення електроенергії та ймовірність подальших атак на ключові об'єкти інфраструктури.

Згідно з висловлюваннями Зеленського, ця зимова пора буде ключовою. Президент підкреслив, що деякі партнери надали Україні лише 10% від обіцяного обсягу технічної допомоги. Він також зазначив, що "захист України - це спільна відповідальність".

"Коли нам повідомили, що в умовах війни нас не можуть прийняти до НАТО, але натомість обіцяли надати шість-сім систем для захисту повітря, ми, звісно, зрозуміли ситуацію. Хоча ці питання не можна прямо порівнювати, ми вирішили погодитися, адже необхідно зберегти наше життя. Ці системи мають для нас критичне значення. Проте ми досі не отримали їх і не можемо покладатися на таку значну підтримку системи ППО в зимовий період," – зазначив Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність підтримати швидкі заходи, запропоновані кандидатом у президенти США Дональдом Трампом, для завершення конфлікту.

"Я не впевнений, що політика докорінно змінюватиметься. Я маю на увазі, що навіть якщо є люди (йдеться про Трампа - ред.), які виграють і які бачать якісь угоди, швидкі угоди, швидкі кроки тощо, то ми також на боці швидкого мирного рішення. Але не тільки ми маємо за це платити", - зауважив Зеленський.

Він нагадав, що агресор - не Україна, а Росія, і вона має заплатити за це.

За словами глави держави, він буде щасливий, якщо у Києва та Вашингтона буде спільна філософія і спільний погляд.

"Якщо це не так, хочу підкреслити, що Європа є величезним континентом, значно більшим за Росію. Я говорю як про економічні можливості, так і про військову потужність, яка є досить значною. Тож наш план полягає в тому, щоб не зазнати поразки, навіть якщо підтримка з боку США зменшиться. Тому ми, безумовно, покладаємося на себе, на єдність у Європі та на думку американського суспільства", - зазначив Зеленський.

Нагадаємо, Трамп неодноразово заявляв, що закінчить війну в Україні ще до вступу на посаду, якщо буде обраний президентом. Він також казав, що "збере разом" Зеленського та Путіна.

Зеленський попередив Молдову про можливість повторення грузинського сценарію в контексті російської агресії.

"Не можна заперечувати, що на даний момент Росія здобула перемогу в Грузії. Вони анексували частину території, змінили політичний курс та уряд. Тепер країна під керівництвом проросійського уряду, який обирає співпрацю з РФ замість Європейського Союзу," - підкреслив президент.

За інформацією президента, Росія намагається втілити подібний план у Молдові.

"Вони мають намір вчинити аналогічно і здійснять це протягом року чи двох, якщо Захід не припинить свої дискусії про червоні лінії," - зазначив Зеленський.

Нагадаємо, у штабі грузинської опозиції все, що відбувалося на виборах до парламенту, називають не інакше як спецоперацією Кремля. До них доєднується і президентка. Саломе Зурабішвілі певна - результати голосування сфальсифікували, і закликає відстоювати своє право на справедливі вибори на площі Руставелі.

Під час бесіди з журналістами з Північної Європи Володимир Зеленський висловив думку, що українські Сили оборони мали можливість захопити атомну електростанцію поблизу Курська, але вирішили цього не робити, щоб не ставати схожими на Росію. Він також підкреслив, що якби Україна дійсно цього прагнула, вона б могла здійснити цей крок.

"Росія думає, що дуже сильна. Але якби ми захотіли захопити їхню атомну станцію, ми б зробили це. Однак ми ніколи не хотіли цього, тому що розуміємо, що це означало б стати такими ж, як Росія", - висловився глава держави.

Він акцентував, що Курська операція була розпочата, аби завадити президенту Росії Володимиру Путіну створити "буферну зону" на півночі та сході України.

"Коли стало очевидно, що ми не отримаємо далекобійну зброю, а росіяни атакують нас зі своєї території, прагнучи встановити буферну зону на півночі, ми, звісно, вирушили на Курськ. Це було необхідно для створення буферної зони або чогось подібного на їхній території", - зазначив Зеленський.

Він зазначив, що захоплення українськими збройними силами певних територій Курщини спонукало Російську Федерацію перекинути частину своїх військових підрозділів з Харківського напрямку та сходу. Проте для стримування подальшого просування противника цього недостатньо. Україні необхідно отримати дозвіл від західних союзників на проведення дальнобійних атак по території Росії.

Зеленський запевнив, що держава не тиснутиме на громадян, які виїхали за кордон після початку повномасштабної війни, задля їхнього повернення.

За словами президента, Україні необхідно повернення біженців та їхня підтримка. Водночас він зазначив: "Ми не можемо чинити тиск на людей або примушувати їх повертатися".

"Я можу дуже голосно закликати наших українців, які перебувають за кордоном, приїжджати й допомагати, працювати в оборонній промисловості, допомагати нашим солдатам, платити податки, підтримувати Україну", - висловився президент.

Він додав, що у всіх українців складалися різні ситуації. Багато громадян мали серйозні причини для виїзду за кордон. Йдеться, зокрема, про пенсіонерів, дітей, сімей загиблих військових та інших.

Related posts