Президент Євроради висловив готовність надати Україні підтримку в двох ключових напрямках.


Європейський Союз має й надалі надавати Україні підтримку як у військовій, так і в політичній сферах у її боротьбі проти російської агресії.

Цю інформацію озвучив президент Європейської ради Шарль Мішель, який завершує свій п'ятирічний термін на посаді лідера цього європейського інституту, під час інтерв'ю для European Newsroom, повідомляє DailyLviv.com.

48-річний колишній прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель вважає, що Європі потрібно більше інновацій, щоб впоратися з глобальною конкуренцією. Інвестиції в технічний розвиток і дослідження, співпраця з ключовими регіонами світу, а також виховання обізнаності про потенціал і цінності ЄС повинні відігравати значну роль у посиленні ролі ЄС на глобальній арені.

"Ми маємо зробити все, щоб не стати музеєм світу", - сказав Мішель, звернувши увагу на необхідність того, щоб ЄС став більш інноваційним.

Більше влади, більше суверенітету та більше впливу у світі - ось бачення Мішелем ЄС у світі.

Найбільші виклики для майбутнього ЄС Мішель бачить в економічному розвитку та розширенні європейської обороноздатності. Однак міграція також є колективним викликом, вважає бельгійський політик.

Шарль Мішель підкреслює, що для успішного подолання криз та викликів важливо зосередити увагу на підтримці Європейського Союзу з боку громадян. Зокрема, він зазначає, що ключовими питаннями, які вимагатимуть цієї підтримки, є розширення ЄС та відповідь на агресію Росії проти України.

"Ми маємо донести до всіх, що стоїть за нашими діями і причинами, які ними керують. Необхідно роз'яснити, чому ми підтримуємо Україну, чому важливо прискорити процес приєднання нових країн до нашої спільноти та чому потрібно розробити нову концепцію оборони", – підкреслив Мішель.

Європейський Союз зобов'язаний продовжувати надавати допомогу Україні в військовій та політичній сферах в її протистоянні російській агресії, зазначив Мішель. Він підкреслив, що Євросоюз підтримує мирний план президента Володимира Зеленського, який має ґрунтуватися на основних принципах Статуту ООН.

Можливістю для цього він бачить майбутній саміт G20 у Бразилії. Крім того, необхідно було продовжувати підтримувати Київ у військовому плані, а ЄС також має нарощувати можливості своєї оборонної промисловості.

За інформацією, наведеною Мішелем, недавнє дослідження виявило, що 80% військової техніки, яку Європейський Союз надавав Україні, було придбано в Сполучених Штатах. Попри те, що Мішель не вважає за необхідне повністю відмовлятися від закупівель зброї у США, він підкреслив, що існує безліч можливостей для розвитку оборонної промисловості в Європі.

Голова Європейської Ради, який завершує свою діяльність, підкреслив значущість посилення оборонних можливостей Європи на фоні президентських виборів у США, де 5 листопада відбудеться змагання між теперішньою віце-президенткою від демократів Камалою Харріс та колишнім президентом-республіканцем Дональдом Трампом.

"Дональд Трамп, як і його попередник Барак Обама, виявилися правими, закликаючи європейських партнерів по НАТО витрачати два відсотки свого ВВП на зміцнення оборонних спроможностей," - зазначив він.

Шарль Мішель також поділився інформацією на платформі X про 50 мільярдів, які були затверджені на підтримку України під час зустрічі G7.

"50 мільярдів доларів, узгоджені в рамках G7, будуть виділені для підтримки України у її боротьбі за свободу проти російської агресії та для процесу відновлення, - зазначив Шарль Мішель у своєму повідомленні. - Європейський Союз відіграє ключову роль у реалізації цього зобов'язання. Російські активи залишатимуться замороженими, поки Росія не компенсує завдані нею збитки. Це передає чітке послання народу України: ми на вашому боці. Слава Україні!"

Related posts