"Повернення фінансів державі": у Верховній Раді роз'яснили, хто з внутрішньо переміщених осіб буде зобов'язаний повернути отримані кошти.


Загальний дохід родини переселенців не може перевищувати 9 444 гривні. Якщо ліміт буде підвищено, соціальний захист визначить, з якого місяця доходи перевищили цю суму, і тоді виплати для внутрішньо переміщених осіб потрібно буде повернути.

Деяких українських біженців, які були змушені залишити свої домівки через активні бойові дії, можуть зобов'язати повернути отриману фінансову допомогу. Таку інформацію озвучив під час ефіру на каналі "Київ24" народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з соціальних питань та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

Якщо сукупний дохід сім'ї більший за 9 444 гривні, доведеться встановити, з якого місяця людина отримувала такі суми. Далі саме з цього періоду будуть вираховуватися кошти. Приміром, у разі появи доходів у червні, за червень цю допомогу треба буде компенсувати державі, зазначив політик.

Як зазначив Цимбалюк, ці ситуації будуть вкрай рідкісними і не вплинуть на більшість українців, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

"Це не буде здійснюватись у великих масштабах, адже соціальний захист має дані про місце роботи кожної особи. Більше того, в урядовій постанові та порядку не згадується про можливість втрати таких виплат. На даний момент це питання є досить умовним, тому не варто лякати людей. Масового характеру це не набуде," - зазначив Цимбалюк.

Нагадаємо, що у вересні уряд України вирішив продовжити фінансову підтримку для внутрішньо переміщених осіб, проте деякі групи населення можуть втратити можливість отримувати цю допомогу.

Фокус вже висвітлював питання щодо права переселенців на безкоштовне житло в Київській області на період до 5 років в рамках ініціативи "Містечко Хансена". Американський бізнесмен Делл Лой Хансен прагне підтримати українців, які залишилися без даху над головою внаслідок російської агресії.

Related posts