Порівняння з європейськими стандартами: як виглядав зруйнований готель "Континенталь" у Києві. Архівні знімки.
Протягом останніх 150 років архітектурний вигляд Києва зазнає значних руйнівних впливів. Спочатку його спотворили більшовики, а нині місто стикається з постійною загрозою через безладну та некеровану забудову. Внаслідок цього вже втрачені деякі архітектурні пам'ятки назавжди.
Однією з архітектурних перлин столиці є готель "Континенталь". Ця будівля раніше прикрашала вулицю Архітектора Городецького (номер будинку — 5) і вважалася найвідомішим закладом для гостей у Києві. Про її історію детально розповідає OBOZ.UA.
Чотириповерховий об'єкт був збудований у 1897 році неподалік від Хрещатика. Проект створили Георгій Шлейфер і Едуард-Фердинанд Брадтман, а внутрішнє планування готелю розробляв Владислав Городецький. Під час проектування архітектори орієнтувались на елегантний неоренесансний стиль.
Відвідувачі мали можливість зупинитися в одному з сотні елегантно оформлених номерів. Вони могли користуватися передовими на той час технологіями, такими як парове опалення, електричне освітлення, гаряча вода та система вентиляції. Подібними зручностями могли похвалитися лише найпрестижніші готелі в Європі та США.
У готелі "Континенталь" мешканці та кияни могли насолоджуватися вишуканим рестораном та затишною кав'ярнею. Тут було зручно провести час у зимових та літніх садах, більярдних кімнатах, а також у чотирьох читальних залах чи просторому салоні з двосвітловим освітленням. Архітектори особливо пишалися електричними ліфтами, які були встановлені в будівлі - як пасажирським, так і вантажним.
На спорудження "Континенталю" було витрачено близько мільйона рублів - неймовірні на кінець 19 століття гроші. Вартість номера економкласу складала від 1,75 рубля на добу. За люкс довелось би викласти 15 рублів - приблизно половину місячного заробітку простого робітника.
У період з 1912 до 1919 року у підвалі готелю збирався знаменитий клуб "ХЛАМ" (Художники, Літератори, Артисти, Музиканти). Його постійними відвідувачами були Георгій Нарбут, Павло Тичина, Олександра Екстер, Лесь Курбас, Віктор Шкловський та інші представник творчої еліти.
Фатальною для "Континенталю" стала пожежа на Хрещатику у вересні 1941 року. Після окупації Києва нацистами тут розташувався штаб німців. Радянські диверсанти знищили його, але заразом спалили і розкішні інтер'єри готелю.
Після закінчення війни будівлю відремонтували в значно спрощеному варіанті. Нині тут розміщується Національна музична академія України.