Пільги з військового збору для фізичних осіб-підприємців: хто отримає і чи будуть вони?


Деякі ФОПи мають пільги зі сплати окремих податків, та чи поширяться ці пільги на сплату військового збору

Після того, як президент підписав закон, що регулює особливості оподаткування під час воєнного стану, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування всіх груп, зобов'язані сплачувати військовий збір. Ми розглянемо, чи включає цей закон пільги для пенсіонерів серед ФОПів, осіб з інвалідністю та тих, хто зареєстрований у зонах активних бойових дій.

Які існують податкові переваги для фізичних осіб-підприємців?

Відповідно до діючих норм законодавства, до завершення 2024 року фізичні особи-підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, можуть не здійснювати оплату єдиного соціального внеску. Проте, слід зазначити, що в разі відсутності сплати цього внеску, стаж роботи, який є критично важливим для визначення розміру пенсійних виплат, не буде зараховуватися.

Сума єдиного соціального внеску (ЄСВ) складає 1760 гривень на місяць, що дорівнює 22% від мінімальної заробітної плати, або ж 5280 гривень за три місяці.

Законопроєкт про державний бюджет на 2025 рік передбачає, що всі ФОПи-спрощенці знову будуть сплачувати ЄСВ, проте документ ще не ухвалений.

Окремі фізичні особи-підприємці мають можливість не сплачувати єдиний податок. Це правило поширюється на підприємців І-ІІ групи, які зареєстровані в зонах, де ведуться бойові дії, існує загроза військових дій або триває тимчасова окупація.

Пільги на сплату військового збору в умовах бойових дій.

Новий податковий закон передбачає положення, згідно з яким підприємці, які працюють на спрощеній системі і зареєстровані в зонах бойових дій або тимчасової окупації, отримають звільнення від виплати військового збору.

У другому читанні зі законопроєкту цю норму прибрали. Тож після того, як документ набере чинності, ФОПи, зареєстровані в зоні бойових дій та тимчасової окупації будуть повинні платити військовий збір.

Нагадуємо про розміри військового збору для фізичних осіб-підприємців, залежно від їхніх груп:

Пільгові умови для пенсіонерів та осіб з обмеженими можливостями.

Новий податковий закон не містить пільг для пенсіонерів-підприємців та осіб з інвалідністю. Ці підприємці також зобов'язані сплачувати військовий збір.

Проте, до моменту, коли президент підпише закон і він буде опублікований, жоден з фізичних осіб-підприємців не сплачує військовий збір. Державна податкова служба повинна надати додаткові роз'яснення щодо термінів сплати збору підприємцями, а також вказати реквізити для його внесення.

Related posts