Опитування виявило зниження рівня підтримки ідеї вступу України до Європейського Союзу та НАТО протягом останніх півтора року.
Дослідження, проведене соціологічною групою "Рейтинг", виявило спад інтересу українців до вступу в Європейський Союз та НАТО за останній рік.
Як повідомляє "Європейська правда", відповідні результати опублікували за підсумками останнього опитування.
У респондентів цікавилися, який міжнародний економічний альянс Україна повинна обрати, якщо їй потрібно зробити лише один вибір.
На вересень 2024 року 75% респондентів висловилися на користь Європейського Союзу, 2% підтримали ідею співпраці з Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану, а понад 20% вибрали варіант "інше".
У регіональному аналізі підтримка Європейського Союзу найбільше виражена на заході України, тоді як на півдні та сході вона є меншою.
Аналіз результатів в порівнянні з попередніми опитуваннями вказує на те, що з лютого 2023 року підтримка Європейського Союзу зменшилася на 10% - з 85%, коли вона досягла свого піку. Водночас, кількість відповідей на користь Митного союзу залишилася стабільною, але зросла частка відповідей під категорією "інше".
Схожа тенденція - у відповіді на запитанні, як би респонденти голосували на потенційному референдумі за вступ України у НАТО. Якби референдум проходив у день опитування, у вересні 2024 "за" проголосували би 75%, проти - 7%. 16% вказали, що не голосували би, або не стали відповідати.
У лютому 2023 року, коли рівень підтримки досягнув найвищої точки, 82% населення висловили б бажання приєднатися до НАТО.
Проте, цей показник значно перевищує той, що спостерігався у квітні 2022 року, коли за вступ до НАТО висловилися б лише 59% опитаних. Сьогодні така частка позитивних відповідей спостерігається лише в східній частині України, тоді як на заході підтримка вступу України до НАТО досягає 83%.