Експерт вважає, що НКРЕКП повинна вжити заходів для недопущення зростання боргових питань у сфері енергетики.


Прокіп повідомив, що борг "Укренерго" за надані послуги для відновлювальних джерел енергії досягнув 28,44 мільярда гривень.

Національна комісія з регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повинна прийняти рішення, що сприятимуть уникненню зростання боргових труднощів у секторі електроенергії.

Про це написав Андріан Прокіп, експерт з програми "Енергетика" аналітичного центру Український інститут майбутнього.

"Як Укренерго, так і Гарантований покупець, а також виробники зеленої енергії, які залишаються без фінансування, опинилися в складній ситуації через регуляторний орган - НКРЕКП. Протягом багатьох років він затверджував тарифи, вважаючи, що коштів буде достатньо. Однак, як і очікувалося, цих коштів не вистачає для безборгових виплат," - зазначив Прокіп.

Він зазначив, що минулого тижня знову спливла проблема, пов'язана з тим, що ДП Гарантований покупець подало позов до НЕК Укренерго, вимагаючи стягнення 6,5 млрд грн заборгованості за послуги, пов'язані зі збільшенням частки відновлювальної енергетики.

Прокіп повідомив, що борг "Укренерго" за надані послуги для відновлювальних джерел енергії досягнув 28,44 мільярда гривень.

Він вважає, що дискусії про те, що Укренерго, нібито, має право ігнорувати свої борги з різних причин, завдають значної шкоди як індустрії, так і самій організації.

"Одна з основних проблем прихильників простих рішень полягає в тому, що вони рідко враховують довгострокові наслідки. І це навіть без урахування можливих дефолтів компаній, які можуть відмовитися від виконання своїх фінансових зобов'язань, а також усього спектра наслідків, що можуть вплинути на енергетичний сектор в цілому," - зазначив Прокіп.

Він підкреслив, що питання заборгованості безпосередньо позначається на активності зелених аукціонів, які уряд планує організувати в найближчі місяці.

Експерт зазначив: "Це риторичне запитання: хто готовий віддати свою довіру новій моделі розвитку відновлювальної енергетики, якщо існує ймовірність, що в певний момент можна буде уникнути платежів?"

Згідно з інформацією, інвестори з західних країн сподіваються на швидке вирішення боргової кризи в енергетичному секторі, що сприятиме прискоренню реалізації проектів з будівництва нових потужностей розподіленої енергетики, включаючи відновлювальні джерела енергії.

Згідно з інформацією УВЕА, в Україні існує потенціал для реалізації 4 ГВт проектів у сфері вітрової енергетики, які можуть бути реалізовані в найближчому майбутньому.

Related posts