Німеччина закликає до більш активних заходів у вирішенні проблеми кліматичної кризи після нещодавніх повеней.
Кліматологи також виступили з настійними застереженнями щодо необхідності активізації зусиль у боротьбі з глобальним потеплінням.
У світлі критичної ситуації з повенями в Центральній та Східній Європі, Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, закликає до активніших заходів щодо охорони клімату.
Цю інформацію передає журнал Spiegel.
Особливо необхідним є "більш швидке розширення використання відновлюваних джерел енергії, зміна підходу до опалення, екологічно чисте виробництво в промисловості", заявив Габек.
Кліматологи також виступили з настійними застереженнями щодо необхідності активізації зусиль у боротьбі з глобальним потеплінням.
"Зростаюча частота повеней та катастроф, схожих на ті, що відбулися в долині річки Ар цього року в Баварії, є наслідком глобальної кліматичної кризи. Тому спільні зусилля для подолання цієї кризи набувають особливого значення. Проте, вже неминуче, що екстремальні погодні явища будуть траплятися все частіше", - зазначив Габек.
За словами віцеканцлера, необхідно посилити превентивні дії. Це включає в себе створення "надійних дамб, систем утримання води та забезпечення більшої площі для річок", що дозволить ефективніше захищати населення.
"Безсумнівно, що зливи та повені відбуваються дедалі частіше через кліматичну кризу," - зазначила міністр екології Штеффі Лемке. Її відомство активно займається розробкою змін до Закону про захист від повеней.
"Це аномально, що ми стикаємося з кількома повенями, які трапляються раз на століття, всього за один рік," - зазначила лідерка партії зелених Рікарда Ланг. Вона висловила свою незгоду з намаганнями замовчувати питання кліматичного захисту у зв'язку з поточною катастрофічною ситуацією: "Ігнорувати очевидний зв'язок - це просто заперечення дійсності. Ми повинні діяти вже зараз," - підкреслила Ланг.
Політики висловлюють свої занепокоєння, спираючись на різноманітні експертні думки щодо кліматичної кризи. "Повені, які ми спостерігаємо в Німеччині та сусідніх країнах, яскраво ілюструють наслідки антропогенної зміни клімату, що вже сьогодні позначається на нашому повсякденному житті", - зазначив кліматолог Ніклас Хьоне. Проте реалізація ефективних заходів щодо зменшення викидів CO₂ може суттєво знизити шкоду від майбутніх повеней і запобігти багатьом катастрофічним наслідкам. Уникнення дій є "найдорожчим варіантом з усіх можливих".
"Поки людство продовжує спалювати нафту, газ і вугілля, частота злив та інших екстремальних погодних явищ зростатиме, що робитиме життя на Землі все більш небезпечним і витратним," - застерігає кліматологиня Фрідеріке Отто з Імперського коледжу Лондона. Сучасна екологічна катастрофа є "наочним підтвердженням наслідків викиду величезних обсягів парникових газів, про які вчені попереджали протягом багатьох років," - додає польський фахівець Пйотр Скубала з Університету Катовіц.
Результати дослідження європейського дослідницького консорціуму ClimaMeter також вказують на чіткий зв'язок між глобальним потеплінням і поточними зливами. Дослідження, проведене Німецькою метеорологічною службою (DWD) у червні, також дійшло подібних висновків щодо сильних дощів на півдні Німеччини у травні.
Цими вихідними циклон "Борис" спричинив значні повені в кількох країнах Центральної Європи, зокрема в Польщі, Чехії, Австрії та Румунії. Кількість загиблих у цьому регіоні продовжує збільшуватися, а рівень води в ріках стрімко підвищується через інтенсивні опади.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив надзвичайний стан у зв'язку з повенями, що сталися на півдні держави.