Німеччина надасть Україні 17 систем IRIS-T для укріплення її протиповітряної оборони, повідомив Шольц.


Німеччина планує зміцнити оборонні спроможності України, а також підвищити рівень безпеки в рамках НАТО.

Як повідомляє Укрінформ, під час свого візиту до 61-ї зенітно-ракетної групи Бундесверу в Тодендорфі, Шольц озвучив цю інформацію. Саме там 4 вересня була введена в експлуатацію перша зенітно-ракетна система IRIS-T (SLM).

"Німецька підтримка України не згасає. Ми вжили запобіжних заходів і своєчасно забезпечили контракти та фінансування, щоб Україна могла й надалі повністю покладатися на нас", - заявив Шольц.

Канцлер підкреслив, що система IRIS-T продемонструвала високу ефективність в Україні.

"На сьогодні в Україні система IRIS-T знищила більше 250 ракет, безпілотників та крилатих ракет, що дозволило врятувати численні життя. Ця система вражає своїм високим рівнем точності, який складає 95 відсотків," -- зазначив прем'єр-міністр.

Він підтвердив, що Україні буде передано ще вісім систем IRIS-T (SLM) та дев'ять комплексів IRIS-T (SLS). Дві з цих систем планується доставити вже цього року, а решту — в 2025-му. Це стало можливим завдяки розширенню виробничих можливостей німецької компанії Diehl Defense.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та міністр оборони Борис Пісторіус стали учасниками урочистої події, присвяченої передачі зенітного ракетного комплексу IRIS-T (SLM).

"Відповіді на ключовий момент: 61-а зенітно-ракетна група отримує систему ППО IRIS-T (SLM). Міністр Пісторіус і канцлер Шольц присутні на церемонії введення в експлуатацію в Тодендорфі", - повідомляє Міністерство оборони Німеччини у соціальній мережі Х.

У Тодендорфі, що в землі Шлезвіг-Гольштейн, активно розвивається новий тренувальний центр для Бундесверу, де з минулого року проходять навчання українські військовослужбовці з метою освоєння системи.

Уряд Німеччини здійснив замовлення на шість систем для своєї армії.

Канцлер висловив свою думку щодо намірів розмістити американські крилаті ракети на німецькій території.

"Окрім ефективної системи протиповітряної оборони, ми потребуємо сучасної високоточкової зброї для забезпечення безпеки в Європі, щоб уникнути ризикованого відставання від Росії в цій критично важливій області", - зазначив політик, підкресливши, що Росія активно збільшує свої військові потужності, зокрема, у сфері ракетних систем.

"Росія багато років масовано озброюється, особливо в частині ракет і крилатих ракет", -- зауважив канцлер. Він підкреслив, що Путін порушив договори про роззброєння, такі як ДРСМД, і розмістив ракети в Калінінграді, лише за 530 кмпо прямій від Берліна.

"Недостатня реакція на це питання свідчила б про безвідповідальність... До тих пір, поки системи, що ми створюємо в Європі, не будуть завершені, нам доведеться покладатися на американські ракети," - зазначив він.

У відповідь на безпекові виклики з боку Росії, Сполучені Штати Америки та Німеччина уклали угоду про повернення американських ракет на німецьку територію, починаючи з 2026 року.

Як повідомляло агентство Укрінформ, міністр фінансів Німеччини та голова Вільної демократичної партії Крістіан Лінднер висловив свою підтримку розміщенню в країні далекобійних ракет Сполучених Штатів.

Як повідомлялося, у рамках липневого саміту НАТО у Вашингтоні було оголошено, що з 2026 року США розмістять на території ФРН далекобійні ракети, які можуть досягати території Росії. До них увійдуть крилаті ракети Tomahawk з дальністю дії до 2500 км, ракети SM-6 та нові гіперзвукові системи зброї. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що розгортання цієї зброї в Німеччині "служить тому, щоб запобігти війні" з РФ.

Глава Кремля Володимир Путін в свою чергу висловив загрозу вжити "дзеркальних дій" у відповідь на розміщення американської зброї в Німеччині. Також у Кремлі зазначили, що "Європа стала мішенню" для російських ракет.

Related posts