Що втрачати?: Чи має Байден можливість в кінці свого терміну надати Україні далекобійну артилерію?
На думку Портникова, вважати, що президент Байден раніше не міг дозволити собі певні дії, а тепер змінить своє рішення - це досить наївний підхід до розуміння політичних процесів.
Актуальний президент Сполучених Штатів, Джо Байден, залишиться на своїй посаді до 20 січня 2025 року, коли відбудеться церемонія інавгурації новообраного президента Дональда Трампа.
Чи здатен Байден, який підходить до завершення своєї політичної діяльності, надати Україні дальнобійну артилерію та дозволити завдавати удари по території Росії, на що раніше не наважувався? Цю тему обговорив український журналіст Віталій Портников у програмі "Радіо Свобода".
"На мою думку, адміністрація Байдена не зайнята передачею справ команді обраного президента. Натомість, вона приймає важливі рішення, яких раніше не було, і не консультується з тими, кому передає повноваження. Логічно, що такі ключові питання мають обговорюватися. Адже якщо ти приймаєш рішення, які впливають на майбутнє, і потім йдеш, відповідальність за це лягає на твого наступника", - зазначає Портников.
Журналіст відзначив, що головним досягненням президентства Байдена є те, що на сьогоднішній день США вперше за тривалий час не беруть участі в жодному військовому конфлікті.
"Коли йдеться про американську військову техніку, в уявленнях політиків США завжди є певна межа. Ця межа може стати причиною відкритого конфлікту з Росією. Путін умело використовує цю ситуацію. Вважати, що президент Байден раніше не давав згоди на щось, а тепер раптом змінить свою позицію — це досить наївний підхід до політики", - зазначає він.