"Чи ж просто так мама виростила квіточку?" Українці розкритикували Клименка за його висловлювання про те, що правоохоронці не здатні брати участь у війні.
Українці, які перебувають в окопах, стверджують, що раніше також не мали досвіду у військових діях.
Заява міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, що "поліцейські не здатні воювати, оскільки не мають нічого спільного з окопами та інженерними конструкціями", викликала значний резонанс у соціальних мережах. Користувачі активно критикували цю думку, підкреслюючи, що сотні тисяч українців, які нині перебувають у окопах, також не мали військового досвіду раніше.
За словами Клименка, правоохоронні органи вміють використовувати силу і зброю тільки проти злочинців у міських умовах, а не в окопах чи на полі.
Основні коментарі під публікаціями звучать так: "Василь, 55-річний тракторист з села Підспинівка, добре навчений. Що тут незрозумілого?" або "Невмотивовані! Я б їх навчив! Адже в положенні про військовий стан вказано, що 'правоохоронні органи залучаються до захисту території від ворога'. Цікаво, всі ті поліцейські вже стали інвалідами, чи як?"
Новина розійшлась по українських медіа та соцмережах зі швидкістю світла. До коментарів долучились також громадські діячі та експерти. Зокрема, політтехнолог Олексій Голобуцький написав: "Звісно. Вони навчені в борделях повій т@ахати та бабусь з-під метро виганяти. Ну бляха, як спеціально все робиться! Знайдіть якийсь нормальний аргумент. Наприклад, що вони ссуть. І це буде правдою та всім абсолютно зрозуміло". Щодо повій, то очевидно, політексперт натякав на новину про те, що четверо представників поліції Києва у рамках "слідчого експерименту" скористалися послугами секс-працівниць для того, щоб викрити бордель у Києві. Один з них тричі заплатив за таку послугу.
Прокоментував ситуацію також нардеп і військовослужбовець, полковник ЗСУ Сергій Рудик. "Не можна їм на війну, "не для того мама квіточку ростила" Не дай Боже щось станеться, хто буде охороняти придорожні кущі, надувати щоки і грізно заявляти, що "сержант Петренко зафіксував перевищення швидкості на 5 км"?
Однак серед коментаторів є й ті, хто підтримує думку Клименка. "В загальному, він має рацію, поліція не навчалася воювати". "Важливо називати речі своїми іменами. Звичайно, вони відчувають страх. Але не більше, ніж ті, хто отримав "бумеранг" у вигляді "тцк-зації", що виник не лише за 10 років війни, а за 30 років їхнього голосування. А уникнути "бусизації" зовсім не складно — достатньо самостійно відвідати військкомат. Десять років тому".
З метою об'єктивності слід підкреслити, що деякі працівники поліції дійсно мають бойові навички. Зокрема, це стосується тих, хто служить у підрозділі "Лють" та в інших військових формаціях.
Нещодавно "Телеграф" опублікував інтерв'ю з командиром розвідувальної роти зведеного загону "Хижак" департаменту патрульної поліції, який отримав поранення в бою під Роботине. Його позивний — "Скай". Він поділився, що на початку війни тисячі поліцейських-добровольців стали на захист Батьківщини. Ці сміливці поповнили лави штурмової бригади "Лють", яка повністю складається з працівників нацполіції. Саме тоді було сформовано зведений загін "Хижак" патрульної поліції, що має у своєму складі власну піхоту, медичний підрозділ, розвідувальну роту, мінометників та техніку.