Виявлено звичні помилки, що призводять до поломки холодильника та псування продуктів: уникніть цього!


Ефективна організація вмісту холодильника

Спочатку оберіть день, коли у вашому холодильнику залишилось найменше продуктів, щоб здійснити його ретельне очищення. Перегляньте терміни придатності всіх продуктів, відкрийте всі упаковки та перевірте наявність цвілі.

Тепер прийшов час ретельно помити холодильник. До речі, фахівці радять робити це 2-4 рази на рік. Під час прибирання всі продукти поміщаються у холодні пакети.

Спочатку зніміть всі полиці і ящики, акуратно промийте їх гарячою водою і засобом для миття посуду вручну, ретельно просушіть і вставте на місце. Спеціальний засіб для чищення холодильника можете не купувати, тому що більшість виробників рекомендують використовувати саме теплу воду і мийний засіб для посуду. Слід уникати хімічних спреїв і рідин з різким запахом, тому що вони можуть переноситися на продукти. Щоб очистити стійкі забруднення, спробуйте додати до води ложку харчової соди і білий оцет.

Краще починати очищення зверху і поступово рухатися донизу, не забуваючи про лоток для конденсату та дренажну трубку. Ці елементи знаходяться позаду основи приладу і є зонами, де зазвичай накопичуються залишки. Ретельно протріть верхню частину дверцят і ущільнювачі, щоб впевнитись, що на них немає жирних слідів.

Ретельно просушіть всі вимиті поверхні паперовими рушниками.

Сильні запахи можуть переходити з одних продуктів на інші. До того ж, вони можуть не лише впливати на смак страви, але й скорочувати термін її придатності. Наприклад, квашена капуста чи розрізана навпіл цибулина. Їх обов'язково потрібно зберігати подалі від молочних продуктів та яєць, які вбирають запахи надзвичайно швидко. Перевіряйте, щоб вони були щільно закритими.

Щоб у вашому холодильнику зберігався приємний аромат без жодних витрат, спробуйте простий трюк. Розмістіть на полиці невелику тарілку з кількома ложками харчової соди, яка ефективно поглине неприємні запахи. Також можна використати одну столову ложку вівсянки — це також допоможе з усуненням ароматів. Для додаткового ефекту і створення свіжого аромату, додайте кілька крапель ванільного або лимонного екстракту.

Для того щоб уникнути надмірної вологи в упаковці з салатом, розмістіть всередині аркуш паперу для кухні. Експерти також радять використовувати контейнер з вентиляцією для зберігання листя та зелені.

Передусім важливо усвідомити, що хліб, зберігаючись у холодильнику, швидше втрачає свою свіжість. Тому оптимальним варіантом буде тримати його в спеціальному кошику для хліба або в шафі. Крім того, кожного разу рекомендується покривати буханку харчовою плівкою. Іншим варіантом є нарізати хліб на шматочки і заморозити їх у морозильній камері.

Перш ніж розмістити фрукти в холодильнику, їх не варто мити. Це особливо стосується м'яких плодів. Волога може прискорити їх розкладання, і вони швидко стануть м'якими та непривабливими. Найкраще чистити фрукти безпосередньо перед вживанням.

Виробники створюють упаковку для продуктів з акцентом на їх збереження, адже термін придатності завжди зазначений на верхній частині. Тому краще уникати перекладання їжі в інші контейнери. Особливо це стосується риби та м'яса, які упаковані у вакуумі. Відкривати таку упаковку слід лише в момент, коли ви готові приступити до приготування страви.

В ідеалі потрібно купувати розсипчасті гриби і зберігати їх в паперових пакетах. Якщо ви купили такі, що вже були розміщені в пластикових контейнерах, перевірте, чи є вентиляційні отвори.

Лимони найкраще зберігати у контейнері з водою, що допоможе їм залишатися соковитими та свіжими протягом місяця. Проте не забувайте регулярно оновлювати воду кілька разів на тиждень. Таку ж процедуру варто виконувати і для лаймів.

Фрукти і овочі не можна зберігати в одному ящику. Багато фруктів виробляють природний газ (етилен), який здатний пришвидшити дозрівання овочів у замкненому просторі холодильника.

Оптимальним місцем для зберігання сирів є контейнер для салатів. Завдяки цьому сири не втратять вологи і збережуть свою свіжість на тривалий час.

Related posts