НАТО аналізувало "бойовий досвід України" під час військових тренувань з безпілотниками, за участю Збройних сил України.


Вперше в історії дронні підрозділи України, представники приватного сектору та наукові дослідники стали учасниками військових навчань НАТО.

Більше 450 учасників з 19 країн НАТО та трьох партнерських держав зібралися в Нідерландах з 10 по 20 вересня 2024 року для оцінки можливостей сучасних систем боротьби з безпілотниками, які представлені на ринку. Інформацію про це оприлюднила прес-служба НАТО.

За інформацією альянсу, такі тренування "сприяють вивченню бойового досвіду України".

"Програми навчання, такі як C-UAS TIE, надають особливу можливість для спільного подолання актуальних викликів, включаючи питання автономності та інтеграції безпілотних авіаційних систем, а також дозволяють ознайомитися з бойовим досвідом України у боротьбі з малими безпілотниками," — зазначено в заяві НАТО.

Це щорічні навчання альянсу, цього року тут було випробувано понад 60 систем і технологій боротьби з безпілотниками, зокрема, датчики, системи безпілотних літальних апаратів, пристрої перешкод і кіберперехоплювачі.

11-денний навчальний курс завершився 19 вересня показом методів по глушінню ворожих дронів та проведенням хакерської атаки на ці безпілотники.

Відповідно до інформації, наданої виданням Guardian, український військовий на ім'я Ярослав поділився деталями про безпілотники-камікадзе, створені його командою для боротьби з кораблями. Він зазначив, що їхні дрони є набагато економічнішим рішенням для ураження морських цілей у порівнянні з традиційним використанням ракет, яке практикувала Україна раніше.

У цій галузі важливо "постійно рухатися вперед", -- поділився військовий Ярослав у бесіді з виданням The Guardian, обговорюючи ринок безпілотників. "Технології, які ви створюєте, можуть бути актуальними лише три або шість місяців. Після цього вони стають застарілими".

В альянсі НАТО повідомили, що "активна залученість України до навчальних програм є складовою частиною Дорожньої карти інноваційного співробітництва між Україною та НАТО", яка була затверджена лідерами альянсу і України під час саміту у Вашингтоні.

"Впровадження технологій протидії безпілотникам в єдину систему протиповітряної та протиракетної оборони НАТО є ключовим елементом для зміцнення стримування та захисту Альянсу", – йдеться у заяві НАТО.

На початку цього тижня, 18 вересня, на великому російському арсеналі ракет сталася потужна вибухова хвиля, схожа на землетрус, внаслідок атаки безпілотників. За інформацією ЗМІ, цю операцію, ймовірно, здійснили українські військові.

Наступного дня президент Росії Путін заявив про намір збільшити російське виробництво безпілотників у десять разів, до майже 1,4 мільйона одиниць.

На думку міжнародних фахівців, ефективне застосування безпілотних апаратів під час конфлікту Росії з Україною призвело до того, що НАТО почало більш уважно ставитися до загрози, яку можуть становити дрони для держав-членів альянсу.

"У доповіді Центру аналізу європейської політики, представленій у вересні минулого року, зазначається, що НАТО недостатньо оснащена безпілотниками для ведення інтенсивних бойових дій проти рівного ворога. Крім того, інтеграція існуючих систем у умовах конкуренції стане суттєвим викликом."

"НАТО сприймає цю загрозу дуже, дуже серйозно. ... Це не та область, у якій ми можемо дозволити собі сидіти, склавши руки, та бути пасивними", -- сказав під час навчань у Нідерландах Метт Роупер, керівник Об'єднаного центру розвідки, спостереження та розвідки технологічного агентства НАТО, повідомляє Reuters.

Клаудіо Палесті, співголова робочої групи НАТО, що займається безпілотними системами, під час завершення навчань з дронів зазначив, що ці тренування були налаштовані відповідно до нових тенденцій, зокрема перетворення безпілотників FPV, спочатку створених для цивільних цілей, у смертоносну зброю.

Related posts