НАТО утримується від реакції на провокації з боку Росії. Данські експерти роз'яснили, чому така тактика є ефективною.


НАТО майже не вживає заходів щодо безпілотних літальних апаратів та літаків Росії, що перебувають у його повітряному просторі.

НАТО проявляє обережність у відповідь на провокаційні дії Росії. Альянс не вживає заходів у відповідь на вторгнення російських безпілотників у повітряний простір країн-учасниць. Фахівці роз'яснюють, чому подібна стратегія може виявитися виправданою.

Ігаль Левін, блогер-аналітик і старший лейтенант сухопутних військ Армії оборони Ізраїлю, вважає, що це може бути свідомою стратегією Заходу для протидії російським провокаціям. Він поділився цією думкою на своїй сторінці у Facebook.

Військовий аналітик Данського королівського оборонного коледжу Андерс Нільсен розглядає цю ситуацію у своєму новому відео. Він зазначає, що останніми місяцями в європейських країнах сталася низка дивних подій. Це і підпали, і саботаж, і кібератаки, і навіть убивства та замахи.

Особливу увагу привертають часті порушення повітряного простору країн НАТО російськими дронами. Вони залітали на територію Польщі, Латвії, Румунії. Проте реакція західних урядів на ці інциденти була майже відсутня.

Нільсен висловлює переконання, що позиція НАТО є цілком усвідомленою. На його думку, російська влада намагається спровокувати певні реакції, запускаючи безпілотники на територію Альянсу. Головна мета Росії полягає не в завданні серйозної шкоди, а в стимулюванні обговорення цих інцидентів у західних медіа.

Експерт пояснює, що Росія намагається перенести війну на територію країн НАТО гібридними методами. Кремль прагне змусити європейців думати, що війна наближається до їхніх кордонів. Це може спонукати їх витрачати більше ресурсів на власний захист, а не на допомогу Україні.

Нільсен зазначає, що західні уряди, ігноруючи порушення свого повітряного простору, фактично усувають основну мету цих агресій. Вони перешкоджають росіянам у створенні медійного впливу та ініціюванні дебатів у європейських ЗМІ.

"Ця стратегія демонструє свою ефективність, принаймні на даний момент," -- зазначає експерт. Він підкреслює, що Росії не вдалося вкоренити розбрат між європейськими державами та Україною. У Європі ніхто не закликає зменшувати підтримку Україні в інтересах зміцнення своїх кордонів. Проте Нільсен попереджає, що така політика не може тривати вічно. Якщо Росія продовжить збільшувати інтенсивність своїх атак, їх ігнорування стане неможливим.

Раніше "Телеграф" писав, що російський "Шахед" знову залетів до Румунії. У небо знову підіймали F-16.

Related posts