"Наш обов'язок": Берлін роз'яснив, яку підтримку надасть Україні після виборів у США.
Німеччина має намір непохитно бути на стороні України.
Німеччина залишиться на стороні України у питаннях оборони, незважаючи на підсумки президентських виборів у Сполучених Штатах. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час спільної пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою в Києві.
Бербок підкреслила, що найефективнішим способом захисту є надання допомоги Україні.
"Не важливо, як закінчаться вибори в США завтра, але для Німеччини це означає, що ми не маємо до цього прив'язуватися і ми повинні й надалі інвестувати у захист України, тому що ми інвестуємо у наш власний захист в рамках політики оборони", - наголосила Бербок.
Вона підкреслила, що невідомо, яким буде результат виборів президента США, але треба консолідувати зусилля в контексті міжнародної відповідальності.
"Деякі люди моєї країни сумніваються у необхідності підтримки України, але ще раз наголошую напередодні виборів в США: ми, як Федеральний уряд Німеччини, як найбільша країна Європи знаємо, у чому полягає наша відповідальність - ви не залишаєтесь на одинці. У вас є у всьому світі найміцніші друзі і партнери саме зараз. Ми непохитно стоятимемо на вашому боці доти, поки ви нас потребуватимете, оскільки ви боретеся за нашу свободу в Європі", - наголосила Бербок.
Вона відзначає, що російський диктатор Володимир Путін прагне знищити Україну та забрати мир в українців.
"Якщо ви не зможете постояти за себе, це означатиме кінець вашої свободи. Це стане антиподом миру," - зазначила Бербок.
Глава МЗС Німеччини підкреслила, що ніяких переговорів не може бути на основі примусу, бо в Україні визначається, яким може бути мир в Європі і у вільному світі.
"Хоч це й звучить сумно, але Путін не демонструє жодних намірів до переговорів," - зауважила вона.
Як повідомляв УНІАН, 5 листопада у США відбудуться вибори президента. За крісло очільника Білого дому змагаються віце-президентка Камала Гарріс від Демократичної партії та колишній президент Дональд Трамп від республіканців. Соціологічні опитування показують, що кандидати йдуть "нога в ногу" і ніхто не має відчутної переваги.
Зокрема, масштабне опитування в Великій Британії виявило, що більшість громадян США висловлюють підтримку віцепрезидентці Камалі Гарріс у контексті президентських виборів, віддаючи перевагу їй над колишнім президентом Дональдом Трампом.
А всього за кілька днів до цього можна було відзначити зростання ймовірності перемоги Трампа.