На зустрічі мерів було оголошено лауреатів Хакатону "100 ідей для міст".
Волонтери безплатно розробили 63 проєкти для громад.
На Всеукраїнському саміті мерів оголосили переможців Хакатону "100 ідей для міст", в рамках якого були створені проекти відновлення для різних громад України, повідомляє УНН.
Призерами Хакатону стали 12 команд архітекторів та профільних вишів. Загалом у Хакатоні взяли участь близько півтисячі фахівців з України та з-за кордону, ними безплатно було розроблено 63 проєкти, серед яких школи, реабілітаційні центри, спортивні об'єкти, ЦНАПи тощо. Кожне рішення розроблялося під громаду та її потреби, і кожен проєкт громади вже можуть використовувати.
За твердженням організаторів, вартість ескізних проектів, розроблених волонтерами, оцінюється в 3 мільйони гривень. Натомість, переможці отримали призи в розмірі від однієї до двох тисяч доларів із фонду нагород, створеного Товариством "Відважних" та Інвестиційною групою "Молодість".
О заході "100 ідей для міст" у форматі хакатону
Один із наймасштабніших проєктів із відновлення українських міст після війни - Хакатон "100 ідей для міст", організований проєктом Інновацій та реконструкції для суспільства (IRS) та ГО "Клуб мерів".
Хакатон вже дав значні результати, зібравши 63 розроблені архітектурні концепції для громад-учасниць з усіх куточків України. Наразі зареєстровано 250 заявок від громад у 22 областях, що охоплює близько сотні різних спільнот. У рамках проєкту активно працює 139 архітектурних команд, з яких 20% складають міжнародні спеціалісти з Бельгії, Чилі, Австрії, Об'єднаних Арабських Еміратів, США, Італії, Нідерландів та Словаччини.
Перед нами, учасниками та організаторами проєкту, стоїть відповідальне завдання - реалізувати кілька проєктів, важливих не лише для окремої громади, а для всієї України. Також ми плануємо передати Офісу Президента та Прем'єр-міністру уніфіковані рішення, які можуть стати основою для розробки подібних проєктів у багатьох громадах України, зокрема шкіл, садочків, ЦНАПів, реабілітаційних центрів, меморіалів, спортивної інфраструктури
1-е місце для архітекторів - Реконструкція центру культури і дозвілля "Кнєжа". Олександр Новицький.
Перше місце серед студентів - Веслувальна база дитячої та юнацької спортивної школи. Поліна Остапенко.
Друге місце серед студентів - концепція соціальної споруди для внутрішньо переміщених осіб та соціально незахищених груп населення "Разом у безпеці". Валерія Соколова.
Приз глядацьких уподобань - Меморіальний комплекс в лісі Кремінної. Єгор Перепелюк.
Громадсько-містобудівний напрям:
1-е місце для архітекторів (розділене між двома проєктами) - Реабілітаційно-спортивний комплекс у м. Полтава. Дар'я Приймак.
Проект Центру надання адміністративних послуг (комунітного центру) в місті Бахмач. Автор: Дмитро Чулков.
2-е місце для архітекторів - Olympic Center, paralympic training and rehabilitation of people with disabilities Zalissya village in Shatsky district, Volyn. Ida Origgi.
Громадський сектор та Напрямок містобудування (для студентів):
Перше місце серед студентів (громадський проект) - Перетворення діючої котельні на багатофункціональний спортивний центр. Автор: Бандуляк Ілля.
2-е місце для студентів (громадський) - Рекреаційно-спортивний реабілітаційний простір для військових та цивільних. Пилипенко Олеся (Сабій Оріана).
Перше місце серед студентів у категорії містобудування отримав проект "АРТ-річка", що передбачає розвиток набережної річки Тетерів і зони для відпочинку на пляжі. Автором ідеї є Вікторія Віхтюк.
2-е місце (містобудівний) було для архітекторів, через відсутність проєктів замінено на студентів - Парк "СПОРТИВНИЙ". Владислав Луцик.