Міністерство внутрішніх справ оцінює, що зміна правил продажу автомобілів призведе до додаткових надходжень до бюджету в розмірі десятків мільярдів гривень.


Введення обов'язкової оцінки автомобілів при комісійній продажу сприятиме значному зростанню доходів державного бюджету, що може скласти десятки мільярдів гривень.

Відповідні зміни передбачає постанова, ухвалена Кабміном 1 жовтня, повідомляє пресслужба МВС.

"Необхідність вдосконалення існуючих правил виникла через нестачу фінансів у бюджеті. Непорядні продавці, зокрема автосалони, часто вказували значно занижену вартість автомобілів, що не відповідала реальності. Прийняття нової Постанови сприятиме суттєвому збільшенню доходів до державного бюджету, що може досягти мільярдів гривень, зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик."

Прийнято рішення внести корективи до правил комісійної торгівлі автомобілями, яке зобов'язує продавців надавати документ, що засвідчує вартість транспортного засобу, для оформлення угоди купівлі-продажу.

"Постанова зобов'язує торговельні організації вказувати у договорі купівлі-продажу реальну вартість авто, а не занижену. Якщо продаж легкового автомобіля не перший у календарному році, а другий і більше - подається відповідна заява у довільній формі щодо фактів продажів транспортних засобів у поточному році, до якої додається оцінка вартості транспортного засобу", - пояснив Микола Рудик.

Він зазначив, що для підтвердження вартості легкових автомобілів можна скористатися інформацією з сайту Міністерства економіки, де вказана середня ринкова ціна автомобіля. Щодо продажу вантажівок, для цього достатньо надати лише оцінку їх вартості.

"Сума, зазначена в оцінці, включається до договору купівлі-продажу. З цієї суми сплачується податок на доходи від продажу автомобілів, а також 1,5 % військового збору", - зазначив Рудик.

Яким чином сервісні центри МВС забезпечать виконання нових норм?

Як зазначив керівник Головного сервісного центру МВС, в даний час триває вдосконалення реєстру з метою запобігання продажу автомобілів за заниженими цінами.

"Якщо в угоді купівлі-продажу, укладеній у торговій організації, буде зазначена занижена вартість автомобіля, співробітник сервісного центру МВС відмовиться надати послугу. Всі матеріали будуть передані до правоохоронних органів, податкової служби та Фонду державного майна для ухвалення відповідних рішень та розслідування обставин", - повідомив Рудик.

Він нагадав, що оцінку вартості автомобіля можуть проводити Експертна служба МВС та уповноважені суб'єкти оціночної діяльності.

Які особливості оподаткування при продажу автомобіля?

На даний момент, якщо особа реалізує свій перший автомобіль протягом календарного року, вона звільняється від сплати податку на прибуток. Проте, якщо в цьому ж році відбудеться другий продаж, то податок становитиме 5%. При здійсненні третього і всіх наступних продажів автомобілів, податкова ставка зросте до 18%. Що стосується вантажних автомобілів, то податок з першого продажу становить 5%, а з другого та всіх наступних - 18%.

Згідно з інформацією Міністерства внутрішніх справ, на серпень 2024 року в Україні нараховується приблизно 3500 підприємств, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею автомобілями. Серед них близько 1200 компаній спеціалізуються на комісійних продажах.

З грудня 2022 року в Україні було заблоковано більше тисячі підприємств, які не дотримувалися торгових правил.

Related posts