Мобілізація сімей: скільки членів однієї родини можуть бути призвані одночасно?
Ситуація, при якій повістки отримують одночасно чоловік, дружина та діти, теоретично може мати місце, якщо всі вони підлягають військовій службі. Однак у законодавстві існують певні винятки.
Законодавство дозволяє призвати на військову службу кількох і навіть усіх членів однієї родини, якщо всі вони підлягають мобілізації. Винятками можуть бути родини з неповнолітніми та ті, чий близький родич загинув під час бойових дій, зазначено в Законі України "Про військовий обов'язок та військову службу".
Згідно з законодавством, одночасна мобілізація чоловіка, дружини та повнолітніх дітей не має жодних обмежень для членів однієї сім'ї.
Від призову можуть бути звільнені особи, чиї найближчі родичі загинули або зникли безвісти внаслідок збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну під час дії воєнного стану.
Згідно з законом, до близьких родичів відносять:
Особа не підлягатиме мобілізації, якщо один із зазначених родичів загинув внаслідок війни або зник безвісти.
Також, під час мобілізації не можуть бути призвані на військову службу жінки та чоловіки, які мають дітей віком до 18 років, якщо один з батьків вже виконує свої обов’язки в армії. Це означає, що якщо чоловік служить у Збройних Силах, а жінка залишається вдома, доглядаючи за неповнолітньою дитиною, її не підлягає призову відповідно до чинного законодавства.
Нагадаємо, що 4 листопада Соломія Бобровська, депутатка від партії "Голос", висловила думку про те, що українці не мають можливості змагатися з російськими військами "в однакових чисельних умовах". Вона також підкреслила, що в Верховній Раді наразі немає планів щодо мобілізації 500 тисяч осіб.
Зі свого боку 3 листопада адвокат і ветеран російсько-української війни Масі Найєм сказав, що "Україна мобілізує 160 тисяч або капітулює". На його думку, українцям мають відверто пояснити, що відмова воювати може призвести до втрати країни.