"Серед бажань і реальних дій існує суттєва прірва": Лібанова коментує прагнення 80% молодих людей залишити країну | УНН


Дослідження свідчить, що 80% молоді в Україні прагнуть виїхати за межі країни. Проте фахівець у галузі демографії зазначає, що ці результати не відображають дійсність і закликає звернути увагу на тривалі тенденції.

Згідно з дослідженням, проведеним Центром соціальних змін і поведінкової економіки, близько 80% української молоді висловлюють бажання виїхати за кордон. Однак, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова вказує на те, що такі результати не завжди відображають реальну картину, адже бажання виїхати не завжди перетворюється на реальну еміграцію. Про це вона розповіла у коментарі журналісту УНН.

Згідно з аналізом, проведеним Центром соціальних змін і поведінкової економіки під назвою "Батьківство та народжуваність", 80% молодих людей в Україні мають намір емігрувати за межі країни.

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова розповіла, чому такі цифри - не відповідають дійсності.

На питання чи можна змусити молодь залишитися і які кроки для цього може зробити держава вона відповіла:

"Ми не можемо впливати на бажання молоді виїхати і справа не в державі. Не можна питати людей про те, чого вони точно не знають. Зрозумійте, коли питають молоду людину, чи хоче вона виїхати, вчитись на Заході - звісно ж, що хоче. От і все".

Вона зазначила, що існує суттєва різниця між моментом, коли ви ставите такі питання, і першим кроком до того, щоб молоді люди вирушили за межі країни.

Такі показники були і до початку повномасштабного вторгнення. Тоді, я задаю питання, скільки з ти "бажаючих" отримали паспорти за кордоном. Не потрібно акцентувати на цьому увагу

Лібанова наголосила, що варто дивитись саме на тенденцію, адже вона покаже, чи дійсно кількість молодих людей хоче виїхати.

Останнім часом, у всіх соціологічних дослідженнях я спираюсь виключно на тенденцію. Мене не хвилює, чи там 70% чи 50%. Мене хвилює як йде тенденція. Якщо після умовних 50% стало 60%, а потім 70% і так далі. Якщо буде такий зріс, то тоді треба думати у чому справа

Нагадаємо

У 2023 році країни ЄС видали понад 3,7 мільйона дозволів на проживання для громадян інших держав, серед них 307 313 дозволів для українців.

Related posts