Міністерство оборони: медична допомога на полі бою буде надаватися за новою схемою відповідно до стандартів НАТО.


Зображення: facebook/3-та окрема штурмова бригада

Медична допомога на полі бою тепер надаватиметься з урахуванням реального польового досвіду українських військових медиків і напрацювань партнерів з НАТО.

Цю інформацію розповсюдило Міністерство оборони України.

Міністерство оборони України затвердило нові обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій.

"Наказ № 598, виданий 03.09.2024, встановлює модель медичної підтримки за ролями відповідно до стандартів НАТО", -- зазначено в повідомленні.

Цей документ детально описує всі етапи, включаючи профілактичні заходи, лікування та евакуацію поранених і хворих військовослужбовців, а також працівників поліції і служби цивільного захисту в рамках усіх Сил безпеки та оборони. В цілому, він окреслює чотири основні функції медичної підтримки:

роль 1 (R1) -- первинна медична допомога, невідкладна допомога, базова діагностика, роль 2 (R2) -- розширена допомога (реанімація, хірургічні втручання на догоспітальному етапі), роль 3 (R3) -- спеціалізована допомога в госпіталях, роль 4 (R4) -- повний обсяг допомоги (вузькоспеціалізовані послуги та реабілітація у тилових госпіталях).

Додаткову медичну допомогу на полі бою можуть забезпечувати команди підтримки, які складаються з медичних фахівців, що представляють різні військові підрозділи та цивільні установи охорони здоров'я.

Наказ розробив Департамент охорони здоров'я Міністерства оборони України спільно з Командуванням Медичних сил, медичним персоналом військових підрозділів МВС та СБУ, військових частин Сил безпеки та Сил оборони.

"Реалізація цього наказу сприятиме підвищенню стандартів медичної допомоги в умовах бойових дій, глибшому усвідомленню функціональних можливостей медичних підрозділів, а також удосконаленню забезпечення та співпраці з медичними службами держав НАТО", – зазначено в повідомленні.

Крім того, у Міністерстві оборони зазначають, що наступним етапом стане ухвалення нових стандартів оснащення, що відповідатимуть обсягам наданої медичної допомоги. Це дозволить уніфікувати медичні підрозділи Сил безпеки та Сил оборони.

Related posts