Масштабні афери на митниці Чернівців: чотири особи були засуджені до умовних покарань.


Вищий антикорупційний суд погодив угоду про визнання вини, укладену між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та чотирма особами, залученими до справи, внаслідок якої було завдано збитків у розмірі 290 млн грн Чернівецькій митниці.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба САП.

Згідно з угодою, учасники справи мають обов'язок надавати точні та детальні свідчення, що викривають участь та роль інших осіб у скоєнні злочину.

За рішенням суду, спільного організатора злочинної діяльності визнали винним у навмисному ухиленні від сплати ввізного мита та ПДВ на загальну суму 83 259 397,28 грн. Це стало можливим завдяки реалізації трьох злочинних схем ввезення товарів на митну територію України, що здійснювалося з приховуванням від контролю Чернівецької митниці ДФС. Він також брав участь у створенні злочинної організації разом з іншими особами та керував її діяльністю, а також підбурював працівників митниці до зловживання своїм службовим становищем.

ВАКС ухвалив рішення про призначення покарання у вигляді 4 років і 9 місяців позбавлення волі. Крім того, особа повинна сплатити штраф у розмірі 83 259 397,28 грн, що відповідає розміру заподіяної майнової шкоди внаслідок кримінального правопорушення. Також йому заборонено протягом 2 років і 8 місяців займатися діяльністю, пов'язаною з експортом та імпортом товарів в Україну, і накладено додатковий штраф у сумі 17 тисяч грн.

Трьом іншим членам злочинної групи суд виніс вирок, який передбачає п'ять років ув'язнення, штраф у розмірі 255 тисяч гривень та заборону на здійснення діяльності, пов'язаної з експортом і імпортом товарів в Україну, на строк два роки.

Одночасно суд ухвалив рішення про звільнення зазначених осіб від виконання основного покарання у вигляді позбавлення волі з умовою, визначивши іспитовий термін на 3 роки.

Крім того, співорганізатор зобов'язується протягом року з моменту затвердження угоди у повному обсязі відшкодувати державі збитки в сумі 83 259 397,28 грн, спричинені внаслідок вчинення учасниками очолюваної ним організованої групи кримінального правопорушення, а також перерахувати 2 млн грн на підтримку Збройних сил України (Проєкт UNITED24 "Армія Дронів").

Кошти, внесені трьома іншими учасниками застави в розмірі понад 10,9 млн грн відповідно до рішення суду, що затверджує укладену угоду, будуть також направлені на потреби "Армії Дронів".

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

Досудове розслідування стосовно інших підозрюваних у справі триває.

За інформацією, оприлюдненою раніше, 20 вересня Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування щодо зловживань на Волинській митниці, завдавши збитків у розмірі 53 мільйони гривень.

Related posts