Масштабні фінансові зловживання у сфері ремонту автомобільних шляхів: колишньому керівнику Дніпропетровської обласної військової адміністрації висунуто обвинувачення.


Колишньому голові Дніпропетровської ОВА Валентину Резніченку оголосили підозру щодо можливої причетності до корупційної схеми під час ремонту доріг в області, внаслідок чого завдано збитків територіальній громаді на суму понад 286 млн грн.

Джерело: НАБУ, САП

Дослівно: "За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру 5 особам, які причетні до можливих зловживань під час ремонту доріг у Дніпропетровській області, внаслідок чого завдано збитків територіальній громаді на суму понад 286 млн грн".

Дослідити нові горизонти: Фітнес-тренерка на трильйон. Яким чином підприємство близької знайомої голови Дніпропетровської обласної адміністрації досягло рекордних статків під час конфлікту.

Згідно з даними антикорупційних відомств, підозри були висунуті колишньому голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації; колишньому заступнику голови цієї ж адміністрації; ексочільнику департаменту обласної адміністрації; колишньому начальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА; а також керівнику підприємства.

НАБУ та САП утримуються від розкриття імені колишнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації, проте з документів справи стає зрозуміло, що йдеться про Валентина Резніченка, якого президент Володимир Зеленський усунув з посади 24 січня 2023 року.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході розслідування було виявлено, що у 2022 році зазначені особи прагнули отримати пріоритетне фінансування для виконання робіт, які мали бути здійснені пов'язаною з ними юридичною особою. Вони також намагалися уникнути необхідності розробки проектної документації, проходження експертизи та здійснення технічного контролю. Для цього було організовано обстеження доріг, складено дефектні акти, збільшено фінансування з місцевого бюджету та укладено контракти на виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних шляхів, замість проведення капітального ремонту.

Зміна видів робіт повинна була гарантувати пріоритетне фінансування, тоді як витрати на поточні та капітальні ремонти доріг, згідно з чинним законодавством у період воєнного стану, могли бути здійснені лише на завершальному етапі.

Крім того, з'ясувалося, що особи безпідставно збільшили витрати на таке обслуговування до 1,5 млрд грн. У подальшому саме на цю суму й були укладені договори на виконання відповідних робіт із компанією, пов'язаною з на той час чинним головою Дніпропетровської ОДА.

Висновками проведених експертиз підтверджено, що компанія-підрядник завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн грн.

Згідно з результатами розслідування, певна сума цих коштів була переведена на рахунки інших підприємств, які мають зв'язок з високопосадовцем та його заступником.

"В даний момент проводиться розслідування стосовно можливого легалізування незаконно отриманих фінансів, а також визначається причетність інших осіб до скоєння злочину," - повідомили представники антикорупційних органів.

Related posts