Литва виступає проти ведення переговорів України з Росією на основі капітуляційних умов.
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас заявив, що він проти того, щоб на Україну тиснули, щоб вона вела переговори з Росією, оскільки остання не планує припиняти бойові дії.
Цю інформацію він озвучив у вівторок під час засідання Ради ЄС з питань зовнішньої політики та оборони, що проходило в Брюсселі, як повідомляє міністерство.
"Росія не має наміру зупиняти військові дії, що чітко проявляється в різкому зростанні безпілотних атак. Литва повною мірою підтримує план України на шляху до перемоги, включаючи її вступ до НАТО, оскільки це єдиний надійний спосіб забезпечити безпеку в Європі. Ми рішуче виступаємо проти тиску на Україну, що змушує її вести переговори на умовах, які близькі до капітуляції, адже це не є ані справедливим, ані стійким", - зазначив Кащюнас.
Міністри Європейського Союзу провели обговорення щодо термінової та стратегічної підтримки України, можливостей ЄС у цій сфері, а також питань оборонного співробітництва та промислового розвитку. Кащюнас акцентував увагу на тому, що як короткострокова, так і довгострокова військова допомога для оборонної промисловості України є важливою не лише для України, а й для інтересів самого ЄС.
"Перемістивши українську оборонну промисловість на новий рівень, ми зможемо виготовляти озброєння не тільки для власних потреб, але й для міжнародного ринку. Адже війна в Україні є не лише конфліктом на полі бою, а й боротьбою за інновації в оборонних технологіях. Важливо усунути критичні недоліки в наших можливостях шляхом збільшення фінансування для української оборонної промисловості. Сподіваємось, що країни G7 виявлять готовність надати суттєву фінансову підтримку у цій сфері," - наголосив він.
Міністр оборони Європейського Союзу також порушив питання щодо подальшої реалізації Європейського фонду миру, а також використання близько 2 мільярдів євро, які були заморожені з російських активів, для забезпечення оборонних потреб України.
Литва надала Україні 180 мільйонів євро у вигляді військової підтримки і має намір виділити 0,25% свого ВВП у наступному році, що включатиме фінансування української оборонної промисловості.
Цього року Литва виділила 10 мільйонів євро для закупівлі продукції з українського оборонного сектору.