Скасування системи МСЕК: Уряд підтримав законодавчу ініціативу


Уряд України затвердив законопроєкт, що дасть змогу скасувати систему МСЕК.

Цю інформацію оприлюднила пресслужба Міністерства охорони здоров'я, передає Цензор.НЕТ.

Замість терміна "медико-соціальна експертиза" у законопроєкті пропонується використовувати поняття "оцінка щоденного функціонування особи". Основна увага нового підходу буде спрямована не на документацію, а на надання реальної підтримки, яка необхідна кожній конкретній людині для того, щоб мати можливість повноцінно жити та працювати", - зазначається у повідомленні.

Отже, з 1 січня 2025 року експертні команди, що складатимуться з діючих лікарів, почнуть виконувати оцінювання повсякденного функціонування людей замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Команди працюватимуть у багатопрофільних медичних установах, які вже мають наявні мультидисциплінарні реабілітаційні групи. Ці лікарні обладнані всім необхідним для проведення оцінювання та додаткових обстежень, а також мають у своєму складі достатню кількість спеціалістів, що дозволяє формувати команди відповідно до індивідуальних потреб кожного пацієнта. За необхідності команда може здійснити оцінювання як в стінах закладу, так і дистанційно або з виїздом до пацієнта.

Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок", - пояснили в МОЗ.

Цифровізація відіграватиме важливу роль у запобіганні корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі не матимуть доступу до імен пацієнтів до моменту проведення оцінювання, а пацієнти не знатимуть імен лікарів, які здійснюватимуть їхню оцінку. Це унеможливить укладання попередніх корупційних угод, зокрема тих, які стали відомі нещодавно, зазначили в міністерстві.

Законопроект містить ряд нововведень, зокрема:

Нова система оцінювання буде фінансуватися за рахунок НСЗУ.

Корупційні прояви в медико-соціальних експертних комісіях

Нагадаємо, що 5 жовтня у ДБР повідомили, що у керівниці МСЕК на Хмельниччині Крупи виявили під час обшуків $6 млн готівкою. Суспільне зазначило, що йдеться про Тетяну Крупу, яка є депутаткою "Слуги народу" в Хмельницькій облраді. Головною лікаркою обласної МСЕК Тетяна Крупа працює з 2008 року.

Крім того, стало відомо, що очільницю Хмельницького обласного центру МСЕК затримали та оголосили підозру в незаконному збагаченні.

На даний момент Державне бюро розслідувань аналізує документи, виявлені в офісі голови Хмельницької медико-соціальної експертної комісії Крупи. У цих списках містяться імена осіб та неправдиві медичні діагнози.

У понеділок, 7 жовтня, Печерський районний суд ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту для Тетяни Крупи, голови МСЕК Хмельницької області.

10 жовтня Олександр Крупа, син Тетяни Крупи, прийняв рішення звільнитися з посади керівника Управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області за власним бажанням.

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що здійснить повторну повну перевірку декларації керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи.

16 жовтня Юрій Бутусов, головний редактор видання Цензор.НЕТ, оприлюднив інформацію про те, що 49 прокурорів Хмельницької області, очолювані обласним прокурором Олійником, отримали інвалідність, прикриваючи корупційну схему, пов'язану зі слугою народу Крупою в МСЕК та Пенсійному фонді. Журналіст також представив список імен усіх прокурорів і детально описав злочинну схему, яку вони застосували.

Цензор.НЕТ також представив список з 30 голів обласних прокуратур, які отримують найвищі пенсійні виплати.

Після скандалу президент Володимир Зеленський скликав засідання РНБО, за результатами якого генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку, а Кабмін затвердив план реформування МСЕК.

Related posts