«Замість того, щоб відновлювати 5 будинків за застарілими стандартами, доцільніше відремонтувати 2 за новими нормами», - зазначила Шуляк.


Цю інформацію озвучила Олена Шуляк, голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також лідер партії "Слуга народу". Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на її заяву.

Вона згадала свою робочу поїздку 2022 року в щойно деокупований Ірпінь на Київщині, де мер міста консультувався з нею щодо відновлення зруйнованих багатоповерхівок.

"Він каже: в мене є стільки-то грошей. За ці кошти за старими правилами я зможу відремонтувати 5 таких будинків. А за новими - 2. В мене відповідь одна: звичайно, використовувати нові стандарти. Бо якщо ми зараз не будемо цього робити, то оці "вагончики", які нам надають партнери для тимчасового розміщення людей, стануть постійним явищем, а цього б дуже не хотілося", - розповіла Олена Шуляк.

Вона зазначила, що під час масштабного конфлікту Верховна Рада прийняла законодавчі акти, що регулюють енергоефективність, які вводять нові критерії для будівель.

"Енергетична незалежність та енергоефективність - це ключові аспекти нашої безпеки. Ми більше не можемо дозволити собі безглуздо витрачати ресурси, обігріваючи повітря, або відкривати вікна взимку через надмірну тепло. Це вже не варіант", - зазначила лідер партії.

Олена Шуляк також підкреслила важливість дотримання високих стандартів безпеки, які, хоча й не є звичними для Європи, мають ключове значення для України.

"У нашій країні наразі розвивається нова структура цивільного захисту. Ми створюємо укриття в навчальних закладах та будуємо об’єкти з подвійним призначенням, як-от паркінги, які можуть слугувати бомбосховищами," - зазначила вона.

Голова комітету також зазначила, що ще однією важливою проблемою є накопичення будівельного сміття, яке виникає в процесі руйнувань. Наразі чинні правові норми не сприяють вторинній переробці, що ускладнює використання таких матеріалів будівельними компаніями.

"Це величезний виклик для України. Тому що маємо більше 100 млн тон будівельних руйнувань, і нам потрібно знайти, як правильно з цим поводитися", - зауважила вона.

Related posts