"Всі відчувають себе жахливо": офіцер поділився, як система МСЕК зневажає ветеранів війни.


Процес отримання інвалідності для ветеранів є надзвичайно складним і неприємним, оскільки бійці змушені витрачати місяці на очікування оформлення необхідних документів. Ветеран Ігор Салій розповів про свій досвід і відсутність уваги з боку медичних працівників.

Ігор Салій, колишній командир 5-ї роти 126-го батальйону 112-ї бригади та майор, який нині працює в Центрі масштабування технологічних рішень, поділився на своїй Facebook-сторінці своїм досвідом проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Після отримання двох травм під час реабілітаційного процесу, він відкрив для себе стрільбу з лука, в якій досяг вражаючих успіхів. Салій здобув перемогу на "Кубку Воїнів" у рамках Ліги Нескорених, а також завоював "золоту" медаль у командних змаганнях Повітряних сил і морської піхоти США, які проходили в Лас-Вегасі.

У квітні цього року Салій пройшов медико-військову комісію (МВК), отримав направлення на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) та вирушив до головного військового госпіталю (ГВКГ). Він детально розповів про складний і бюрократичний процес, що супроводжував його проходження комісії, підкресливши, що МСЕК працює лише два дні на тиждень за попереднім записом, що в умовах війни є абсолютно неприйнятним.

Ветеран пригадує момент, коли в черзі до кабінету МСЕК побачив чоловіка з серйозною ампутацією, який тримав у сумці гранату. Чоловік виглядав розчарованим через затримки в оформленні необхідних документів.

"Супер адекватний, пояснює що подав всі документи пʼять, 5, б**ть, місяців тому, йому пообіцяли передзвонити за два тижні, а пройшло 5 місяців і він хоче просто там всіх забаранити!!! Я поки сидів з ним в черзі, просто спілкувався і відмовив його... Як же я зараз про це жалкую...", -- пише Салій.

Врешті-решт, він опинився в подібному становищі: йому також обіцяли зателефонувати за два тижні, проте довелося чекати на відповідь цілих чотири місяці.

Чотири місяці пройшло, і раптом мені телефонує бабуся, каже: "Я тут прибирала в кабінеті і натрапила на твої документи. Зателефонувала лікарю, і він сказав -- нехай забирає та їде в цивільний МСЕК". Я, звичайно, лікаря там не знайшов, але приїхав точно так, як і мій попередник з черги! Якби цей лікар звернув увагу на мій діагноз, він би зрозумів, що я *недоумкуватий шизофренік, і моє поранення повʼязане з захистом Батьківщини!", -- обурюється офіцер Центру впровадження технологічних рішень.

Салій розкрив ім'я лікаря та запевнив, що відстоюватиме інтереси ветеранів.

"Завдяки таким негідникам кожен ветеран відчуває себе приниженим, наче використана річ, якою скористалися в потрібний момент, а тепер просто викинули! Але це не триватиме, поки я живий... Я обіцяю, де б я не був і чим би не займався, я боротимусь за кожного хлопця та дівчину, які пройшли через пекло і заслуговують на повагу до себе!" – підсумував він.

Нагадуємо, що Станіслав Дехтяр, ветеран 24-го батальйону "Айдар", який втратив ногу під час боїв, був звільнений з військової служби за досить дивною причиною. Лікар-хірург поставив йому діагноз "вагітність".

Related posts