Космічна чтиво: ровер NASA виявив неймовірну знахідку на поверхні Марса.


Камінь на Червоній планеті нагадує сторінки книги.

Марсоходи NASA здійснили безліч вражаючих відкриттів на поверхні Червоної планети, серед яких камені, що нагадують морських створінь або символіку з "Стар Трек". Нещодавно марсохід Curiosity виявив дивну скелю в кратері Гейла, про що повідомляє Forbes.

Як розповіла дослідниця місії Curiosity Дебора Паджетт, виявлений камінь "покритий тонкими, як папір, шарами осадових порід, як сторінки книги". Ця знахідка підкреслює складність та різноманітність ландшафту Червоної планети.

Одночасно "книга" виявилася досить оригінальною, щоб зацікавити команду ровера і спонукати їх до подальшого дослідження.

"Кілька шарів демонструють цікаві рябчасті структури, які, можливо, виникли внаслідок впливу течій води або вітрової ерозії піску. Ці унікальні особливості привертають увагу науковців, що займаються контактними дослідженнями та дистанційним моніторингом в даному регіоні", - зазначила Паджетт.

Дослідження цих тонких каменів, схожих на аркуші паперу, надасть вченим можливість дізнатися, чи зіграли вітер чи вода роль у їх утворенні. Історія води на Марсі викликає великий інтерес у NASA, адже вона є одним із основних факторів, необхідних для виникнення та еволюції життя. Ровер Curiosity, разом із своїм "побратимом" Perseverance, працює над тим, щоб допомогти науковцям з'ясувати, чи існувало на червоній планеті мікробне життя в давні часи.

Подібні тендітні структури зачаровують і здаються майже нереальними, але вони - звичайна справа для Марса. У 2015 році Curiosity виявив підвішене утворення у вигляді ложки. На Червоній планеті досить вітряно і запорошено, тому ерозія призводить до того, що марсіанські камені набувають дивовижних форм. М'якіші породи стираються, а твердіші - залишаються.

Curiosity перебуває у кратері Гейла з 2012 року і прямує до підніжжя величезної центральної гори цього кратера, відомої як гора Шарп. Не так давно, марсохід зосередив свої дослідження на каналі Гедіз Валлі, що, ймовірно, є залишками давнього річкового русла.

У липні марсохід випадково зіштовхнувся з каменем, внаслідок чого він пошкодився, і NASA виявило в ньому сірку в її чистому вигляді. Дослідники досі не можуть з'ясувати, яким чином цей елемент потрапив на поверхню Марса, і наразі прагнуть знайти додаткові його запаси.

Науковці раніше висловили припущення, що загублений супутник може пролити світло на причини, чому Марс має відмінності від інших кам'янистих планет у нашій Сонячній системі.

Related posts